KARŞILIKSIZ ÇEKLE 10 MİLYONLUK VURGUN

KARŞILIKSIZ ÇEKLE 10 MİLYONLUK VURGUN

Yayınlama: 01.12.2015
219
A+
A-

 

 KARŞILIKSIZ ÇEKLE 10 MİLYONLUK VURGUN

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir süredir takip ettikleri bir şebekenin Tekirdağ dahil bir çok yerde farklı kişiler adına çok sayıda paravan şirket kurduğunu belirledi.İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir süredir takip ettikleri bir şebekenin farklı kişiler adına çok sayıda paravan şirket kurduğunu belirledi.Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Çorum, Sakarya ve İzmir'de eş zamanlı operasyon yaptı. Polis ekipleri operasyon kapsamında toplam 24 şüpheliyi gözaltına aldı.


Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Vatan Caddesi'nde bulunan Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.


KARŞILIKSIZ ÇEKLE 10 MİLYONLUK VURGUN


Şebeke üyelerinin, uzun süre bankalara düzenli ödemeler yaparak paravan şirketlerin kredi notunu yükselttiğini tespit edildi. Şüphelilerin bu sayede çeşitli bankalardan çek koçanları aldıklarını ortaya çıkardı. Şebekenin karşılıksız çeklerden ilk belirlemelere göre yaklaşık 10 milyon lira dolandırıcılık yaptığı iddia edildi.