Tekirdağ’da Siyaseten Bir İlk Gerçekleşti

Tekirdağ’da Siyaseten Bir İlk Gerçekleşti

Yayınlama: 13.09.2014
241
A+
A-

 

Tekirdağ’da Siyaseten Bir İlk Gerçekleşti

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesinde siyaseten bir ilk yaşandı. Mecliste gurubu bulunan üç siyasi parti bir araya geldi. Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde, AK Parti, CHP ve MHP, uyuşturucuyla mücadele için ortak hareket etme kararı aldı. AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplаntı dа, partiler adına yаptığı açıklamada, sоn 4 yıldır Türkiye’de yayılmaya başlanan bоnzai ve diğеr uyuşturucularla ilgili olаrаk hаlkı bilinçlendirmek için bir аrаyа geldiklerini söyledi .


 

“TOPLUMSAL HER OLAYDA BERABER OLACAĞIZ”


 

Tekirdağ’da siyasilerin çok nadiren bir araya geldiklerini belirten Yüksel, “Öncelikle davetimize İcabet ettiğinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz. Biliyoruz ki İlimizde, siyasiler çok nadir sebeplerle bir araya gelmektedir. Bugünden sonra, üç ilçe başkanını birçok toplumsal konuda, hiçbir siyasi kaygı gütmeden, birçok organizasyonun ve projenin içerisinde göreceksiniz. İlimizde, dolayısıyla ilçemizde, toplumsal sorunlara karşı sorunların çözümü noktasında veya farkındalık yaratılması noktasında bugün olduğu gibi siz kıymetli basın mensuplarımızla birlikte çalışmak istiyoruz.” Dedi.


 

“HEDEFİMİZ İLÇEMİZİ UYUŞTURUCUDAN KURTARMAK”


 

Sentetik Uyuşturucu (Bonzai)’nin Dünya ve Türkiye üzerinde yaygınlaştığını belirten ve 1 tl ye kadar düştüğünü belirten YÜKSEL  “Bugün tüm dünyada, son 4 yılda da ülkemizde 7 de 70 e birçok vatandaşımızı etkisi altına alan ve son zamanlarda da ilçemizde kullanılmaya başlanan, başta Sentetik uyuşturucu (BONZAİ) ve diğer uyuşturucularla ilgili olarak, halkımızı bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak için bir aradayız. İlimiz Türkiye genelinde sentetik uyuşturucuyla mücadele konusunda başarılı illerden biridir. Fakat bizim hedefimiz İlçemizin uyuşturuculardan arındırılmış, gençleri bilinçlendirilmiş, bir tonlum durumuna gelmesidir. Sentetik uyuşturucu madde kullanımı 7 yaş ile 70 yaş arasında değişen, 1 TL ye tedarik edilebilen, internet üzerinden satın alınabilen, etkileri eroin kadar hatta bazı çalışmalara göre daha fazla olan sentetik uyuşturucuya karşı tüm STK larla birlikte hareket edilmesi gerekmektedir. Bu isin ilki yok ilk kullanış başlangıç olur. Geleceğimizin teminatı olan gençlere karşı her bireyin, her siyasi partinin ve dolayısı ile STK ların bu konuda elbirliği içinde yazılı ve görsel medyanın da desteği ile başta Anne Babaların, daha sonra okullarda görev yapan öğretmelerin, sürekli bilgilendirilmesi gerekmektedir.” Dedi.


 

UYUŞTURUCU İHBARI İÇİN ÖZEL HATTekirdağ’lı vatandaşların daha duyarlı olmasını ve satan yada içen olduğu taktir de Tekirdag İl Emniyet Müdürlüğüne ihbarda bulunmalarını rica etti. YÜKSEL “Bu ve buna benzer uyuşturucuların kullanımı, satılması hususlarında vatandaşımızın kolluk kuvvetlerine rahatça ihbarda bulunmalarını özellikle rica ediyoruz. Bu bağlamda îl Emniyet Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşme neticesinde uyuşturucuyla alakalı her türlü ihbara anında cevap verebilecek ve değerlendirebilecek; 505 318 59 34 numaralı hat, İl Emniyet Müdürümüz tarafından vatandaşlarımıza hizmet vermesi amacıyla tahsis edilmiştir. Bu hattı arayan vatandaşlarımız yapacakları ihbarlarda, kimlik beyanı yapmak zorunda olmadığından yukarıda belirttiğimiz numaraya ihbarlarını gönül rahatlığı ile yapabileceklerdir. Ayrıca yaptığımız görüşmelerde, Tekirdağ Valiliğinin koordinasyon Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı müdürlüğü ortaklaşa olarak okullarımızdaki öğretmen, öğrend ve velilerimize o hafta İtibariyle başta sentetik uyuşturucu ve diğer uyuşturuculara karşı programlarına başlayacaklardır.” Dedi.


 

Toplаntıyа,Ak parti Süleymanpaşa ilçe başkanı Cüneyt Yüksel ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Murat Usyal, MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sertaç Alkaya katıldı.