BİRÇOK İLÇEDEN NUFÜSU FAZLA

BİRÇOK İLÇEDEN NUFÜSU FAZLA

Yayınlama: 09.09.2013
230
A+
A-

 

 

NKÜ'DE YENİ KAYITLARLA SAYI 28 BİN OLDU

 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'ne yeni kayıtlar 2-7 Eylül 2013 tarihleri arasında yapıldı. Üniversitenin öğrenci sayısı yeni kayıtlarla 28 bin oldu.


NKÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından bu yıl ön lisans ve lisans dalları programlarına 5 bin 850 öğrencinin kayıt yaptırdığı açıklandı. NKÜ'de öğretim gören toplam öğrenci sayısı 28 bine ulaştı.


İlk defa Üniversiteye başlayacak binlerce öğrenci aileleriyle birlikte kayıt yaptırmak için sabahın erken saatlerinde sıraya girdi.
NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Türkiye'nin dört bir tarafındaki şehirlerden kayıt yaptırmaya gelen öğrencilerle sohbet ederek, üniversite hakkında bilgi verdi. Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, "Bireysel yetenekleri önemseyen uygulamalı eğitim kanalları ve araştırma merkezleriyle katma değer yaratan kurumsallaşma içerisinde bulunuyoruz. Üniversite olarak hedefimiz dünya istihdam piyasasında yerini alacak ve bu piyasaya yön verecek, kaliteli mezunlar yetiştirmektir." dedi.


Prof. Dr. Osman Şimşek, Üniversitemizi şu sözlerle anlattı "Bağımsız, yaratıcı düşünce yeteneği ile donatılmış, toplumsal sorumluluklarının ve değerlerinin bilincine sahip bireyler yetiştirmeyi; Üretilen bilgilerin toplumun tüm kesimine yayılmasında ve paydaşların sürece katılımının sağlanmasında rol oynamayı kendine misyon edinmiştir." dedi.
Şimşek, sözlerini "Öğrenci Seçme Sınavı'nda göstermiş olduğunuz üstün başarından dolayı Üniversitemiz adına sizi ve ailenizi yürekten kutluyorum" ifadeleriyle noktaladı.


Kayıt günlerinde kayıt alanında gerçekleştirilen sohbetlerde öğrenciler Tekirdağ'ı ve NKÜ'yü çok beğendiklerini söylediler. Öğrenciler, NKÜ'nün yeni kurulmuş olduğunu duyduklarını, ancak genç bir üniversite olmasına rağmen kampusun kaliteli ve düzenli donatıldığını belirtti.