Çerkezköy Adliyesi’ne FETÖ baskını

Çerkezköy Adliyesi’ne FETÖ baskını

Yayınlama: 01.09.2016
291
A+
A-

 

Çerkezköy Adliyesi’ne FETÖ baskını

 

15 Temmuz gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmış FETÖ/PDY mensuplarınca gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında ülke genelinde adliyelere yapılan operasyonlar devam ediyor. Çerkezköy Adliyesi’ne yapılan FETÖ/PDY operasyonu kapsamında 17 adliye çalışanı gözaltına alındı.

 

 


Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal’ın yürüttüğü operasyonda Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü Ekipleri ve Çorlu ilçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri saat 11.30 sıralarında Çerkezköy Adliyesi’ne operasyon yaptı. Çerkezköy Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği operasyonda yaklaşık 100 polis görev aldı.


17 Kişi Gözaltına Alındı


Daha önce de operqasyon kapsamında hakim ve savcıların gözaltına alındığı Çerkezköy Adliyesi’nde, operasyonun başlamasının ardından devam eden mahkemeler durduruldu. Adliye giriş ve çıkışları polis tarafından tutuldu. Aralarında katip, mübaşirlerin bulunduğu 17 adliye çalışanı gözaltına alındı. Gözaltına alınan adliye personellerinin ev ve arabalarında aramalar yapıldı. Bu sırada bazı adliye çalışanları ise çalışma arkadaşlarının gözaltına alınışını adliyenin pencerelerinden izledi. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan Çerkezköy Adliyesi çalışanlarının emniyetteki sorguları devam ediyor.