Kaplan; ”Basiretsiz Bakan İstifa Etmeli”

Kaplan; ”Basiretsiz Bakan İstifa Etmeli”

Yayınlama: 09.08.2021
659
A+
A-

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili, TBMM Katip Üyesi Enez Kaplan, “Basiretsiz, beceriksiz hükümetin basiretsiz beceriksiz tarım orman bakanı diyor ki: ‘üç tane uçak daha kiraladık, bizim uçak filomuz harikadır.’ Ne söylediyse tersini yaptı basiretsiz beceriksiz orman bakanı derhal istifa etmeli” dedi.

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’nda İl Başkanı Sertaç Alkaya ile birlikte gündeme ilişkin bir basın açıklaması yapan İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Katip Üyesi Enez Kaplan,

Orman yangınlarıyla ilgili hükümete ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye eleştiriler yöneltti. Kaplan şöyle konuştu: Ülkemiz çok kötü günlerden geçiyor. Çok kötü doğal afetler, yangınlar seller yaşıyoruz. Şuandaki yangınlarda maalesef hepimizin ciğerleri yanıyor. Hepimiz vicdanen rahatsızız ve ülkenin durumu çok vahim. Şuandaki orman bakanının beceriksizliği ve basiretsizliği yüzünden 52 bin hektar ormanımız yandı. Çok ciddi 400 milyar gibi bir zararımız var. Hükümet ve bakan bu işi bilinçli olarak beceremedi. Bakanın istifa etmesi talebinde bulunuyoruz.
Bizim partimizin grup başkan vekillerimizin TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a bir çağrısı oldu. Lütfen meclisi toplayın. Bu yangınları araştıralım. Bilgi kirliliğinden halkımızı arındıralım. Yanan yerlerin imara açılmamasını mecliste ilan edelim. Yanan yerleri tekrar tekrar orman yapalım diye mecliste karar alalım. Çağrımızın yanıtsız kaldı. Basiretsiz beceriksiz hükümetin basiretsiz beceriksiz tarım orman bakanı diyor ki: ‘üç tane uçak daha kiraladık, bizim uçak filomuz harikadır.’ Ne söylediyse tersini yaptı basiretsiz beceriksiz orman bakanı derhal istifa etmeli.