Kadir Başkan ‘Dur’ Dedi

Kadir Başkan ‘Dur’ Dedi

Yayınlama: 21.10.2019
779
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Roman Festivali adı altında açılan yöresel ürün pazarının amacına uygun olmadığı için kapatılması talimatını verdi.

Roman Festivali kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden alınan izinle Süleymanpaşa İlçesi sahil dolgu alanda açılan ve yöresel ürünler dışında yiyecek içecek, kokoreç gibi ürünlerin satılması tepkilere neden oldu.

Bu durumla ilgili eleştirilerde bulunan Tekirdağ Esnaf Sanatkarlar Birliği ve Pazarcılar Odası Başkanı Sami Kayın, “Bu oluşumlara kim yada kimler izin veriyorsa, Tekirdağ esnafına ihanet ediyor. Sayın başkanlarımdan bu işin durdurulmasını istiyorum. Esnaf can çekişiyor. Vergi SGK altında ezilirken yazık etmeyin. Lütfen bu kepazeliği sonlandırın. Bir daha da bu işlere müsaade etmeyin” sözleriyle tepki gösterdi.

Sami Kayın’ın çağrısının ardından konuyla ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  bu durumun kabul edilemez olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Biliyorsunuz bu alan bize ait değil. Milli Emlak’a ait bir alan. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden burada Roman festivali yapacağız diye izin alınmış. Bize de bilgi amaçlı bir yazı göndermişler. Bu durum kabul edilemez. Bu alan amacı dışında kullanılıyor. Kapatılması talimatı verdim”