KAZA YAPTI KAÇTI BİR KAZA DAHA YAPTI

KAZA YAPTI KAÇTI BİR KAZA DAHA YAPTI

Yayınlama: 18.10.2013
575
A+
A-

 

 

KAZA YAPIP KAÇAN KADIN SÜRÜCÜ KORUMANIN ARACINA ÇARPTI

 

Tekirdağ kent merkezinde otomobiliyle maddi hasarlı bir kazaya karışarak kaçan Gülten Kalay, Marmara Ereğlisi İlçesi kavşağında kırmızı ışıkta geçerek Kaymakam Adil Karataş'ın yakın koruması olan Günay Öztürk'ün kullandığı otomobile çarptı.
Kaza, Marmara Ereğlisi ışıklı kavşakta meydana geldi. İstanbul'a gitmek için Tekirdağ'dan yola çıkan Gülten Kalay, kullandığı 34 FCT 84 plakalı otomobille kırmızı ışıkta geçerek karşı yönden gelen Marmara Ereğlisi Kaymakamı Adil Karataş'ın yakın koruması polis memuru Günay Öztürk ve ailesinin bulunduğu 59 PR 900 plakalı otomobile çarptı. Kazada, Gülten Kalay'ın yanı sıra çarptığı otomobildeki polis memuru Günay Öztürk, eşi Emine Öztürk, çocukları Kutay Öztürk ve Çağatay Öztürk yaralandı. Çevredekilerin ihbarıyla gelen ambulanslarla yaralılar Tekirdağ ve Çorlu Devlet hastanelerine kaldırıldı. Yaralılardan 7 yaşındaki Çağtay Öztürk'ün sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.


POLİSTEN KAÇIYORMUŞ


Kırmızı ışıkta geçerek koruma aracına çarpan Gülten Kalay'ın Tekirdağ kent merkezinde maddi hasarlı bir kazaya karışarak olay yerinden kaçtığı belirlendi. Hasar gören otomobil sahibinin şikayeti üzerine polis ekipleri Gülten Kalay'ın kullandığı aracın plakasını telsiz anonsuyla tüm ekiplere bildirdiği, Yeniçiftlik mahallesinde polisin dur ihtarına uymayarak kaçmaya devam ettiği öğrenildi.


KAYMAKAM KAZA YERİNE GELDİ


Yakın koruması olan polis memuru ve ailesinin kazada yaralandığını öğrenen Marmara Ereğlisi Kaymakamı Adil Karataş, olay yerine gelerek bilgi aldı. Yakın koruması olan Günay Öztürk'ün kendisine ait otomobille bayramlaşma ziyaretinden döndüğünü ifade eden kaymakam Karataş, daha sonra yaralıları ziyaret etmek için hastaneye gitti. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.