ÇELİK:CHP SANA BURADAN EKMEK YOK

ÇELİK:CHP SANA BURADAN EKMEK YOK

Yayınlama: 01.06.2013
327
A+
A-

HÜSEYİN ÇELİK: EY CHP SANA BURADAN EKMEK YOK

Taksim’de rant elde etmek için AVM yapılması halinde gidip Taksim’de yatacağını söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “CHP, şimdi fitne, kışkırtma peşinde. Ey CHP buradan sana ekmek yok. Boşuna yorulma.” dedi.

            AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, Tekirdağ’da AK Parti İl Başkanlığı’nın Valilik Kültür Merkezi’nde düzenlediği toplantıya katıldı.

Taksim’de kesinlikle ağaçların kesilmediğini ifade eden Çelik, “Taksim’de ne yapılıyor: Yüz bin metrekare alanda yayalaştırma yapılıyor. Taksime çıkan akslarda müthiş bir tıkanma oluyordu. Oradaki trafik curcunasını yok etmek için bütün trafiği yer altına alıyoruz. Taksim’de yeni alanlar oluşacak. Yeni parklar, yeşil alanlar oluşacak. Yapılmak istenen bu. Gezi Parkı diye koparılan kıyamet birilerinin uydurması üzerine çıktı. 2 metrelik bir kaldırım yapılacak. Bunun kesinlikle Topçu Kışlası’yla da uzaktan yakından alakası yok. Bu ağaçlar dev makinelerle yerinden alınarak başka yerlere dikiliyor. Ağaçlar kesilmiyor.” dedi.

Taksim’e AVM yapılmasının söz konusu olmadığını aktaran Çelik, “Birileri ‘Burayı yıkacaklar, AVM yapacaklar, buralar rant için yıkılıyor’ diye sosyal medyada ortalığı kaldırıyor. İdeolojik ve siyasi hesapları olanlar bunları üzerine aldı. Meseleyi adeta bir kalkışma haline getirdiler. Şunu net söylüyorum. Yeşil yok edilerek orada birilerine rant elde etmek için AVM yapılırsa, ben AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sözcüsü Hüseyin Çelik sıfatımla gider oraya yatarım.” dedi.

İstanbul’u yeşil bir kent yapmak için gayret gösterdiklerini aktaran Çelik, “İstanbul’da belediye AK Parti’ye geçmeden önceki durumla şimdiki durumu vicdan sahipleri mukayese ederse, kim yeşil konusunda daha duyarlıdır, kim çevre konusunda daha hassastır bu ortaya çıkar. Bizden önce kişi başına kaç metre kare yeşil alan düşüyordu, bizden sonra ne kadar düşüyor? Biz İstanbul’u yeşil bir şehre dönüştürmek için olağanüstü bir gayret gösterirken bizim hak ettiğimiz muamele bu değil.” dedi.

CHP’yi eleştiri yağmuruna tutan Çelik, “2007 yılında sözüm ona cumhuriyet mitingleri adı altında Ergenekon terör örgütünün peşine takılıp onun maşası ve kuklası haline gelen CHP, şimdi fitne, kışkırtma peşinde. Ey CHP buradan sana ekmek yok. Boşuna yorulma. Cumhuriyet mitingleri esnasında İzmir Mitinglerine 100 bin kişi topladı dediler. 2007 CHP’nin oyları ne kadar arttı? O kadar bağırmanın çağırmanın sonucu ortada.” dedi.

Çelik toplantının ardından karayolu ile İstanbul’a hareket etti.