DİKKAT !! HIZ LİMİTLERİ DEĞİŞTİ

DİKKAT !! HIZ LİMİTLERİ DEĞİŞTİ

Yayınlama: 05.02.2014
749
A+
A-

 

ÇEVRE YOLUNDA HIZ LİMİTLERİ DEĞİŞTİ

Telirdağ il emniyet müdürlüğü trafik denetleme şube müdürü Aytekin Uyar ve müdür yardımcısı emniyet amiri Ayşegül Candemir Tekirdağ il merkezinde trafik komisyonu ve denetleme şube müdürlüğü olarak yeni alınan kararları güncel gelişmeleri bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyurdular.

 

Tekirdağ il emniyet müdürlüğü trafik denetleme şube müdürü Aytekin Uyar Tekirdağ’ ın geçiş güzergahında bulunması nedeniyle vatandaşların zaman ve maddi kayıplarını önlemek amacı ile kendisnin öneri ve tespitleri sonucu bir araya gelen kmisyon tarafından hız limitleri artırıldığını belirtti. Aytekin Uyar; Bu bağlamda İstanbul İstikametinden ve Malkara istikametinden gelişlerde Maksi Kavşağı – Muratlı kavşağı arasında 70 km olan hız sınırı artırılarak bölünmüş yol  110 km/s oldu.

 

Muratlı Kavşağı – Kumbağ Kavşağı arasında 50 km/s olan hız limiti ise 20 km/s artırılarak 70 Km/s oldu dedi.Tekirdağ Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak trafik düzenini ve trafik güvenliğini etkilediği görülen, araçlar çekici çağırılmak suğretiyle kaldırıldığını ifade eden Uyar, Düzenleme yetkimiz dahilinde sadece park yasağı ihlali etmiş araçların genelge gereğince plakası ve ihlal durumu fotoğraflayarak tesçil plakasına gerekli cezai işlem uygulanmaktadır.


Çekici kullanılması gerektiği durumlarda öncelikle Şöförler odası çekicisi kullanılmakta, şöförler odası çekici gelmediği veya ihtiyaç uygun olmadığı taktirde diğer otopark çekicileri sırayla çağırılmaktadır. Vatandaşlarımıza sadece park ihlali ile ilgili olarak 80 TL ceza uygulanırken, çekici ile çekilmesi durumunda vatandaşa bu cezaya ilave olarak çekici ücreti 52 TL ve otoparak ücreti 8 TL de dahil olmak üzere toplam 60 TL lik artan bi meblağ ortaya çıkmaktadır. Ayrıca İl trafik Komisyonuna 2014 yılı otopark ve çekici ücretlerinin günün ekonomik koşulları da göz önüne alınarak artırılması için Şöförler odası tarafından dilekçe ile müracaat edilmiştir diye konuştu.


ÖLÜM TOKASI YASAK

 

Şube müdür yardımcısı Ayşegül Candemir ise, otomobillerde kemer takılmadığında uyarı sinyalini sustrumada kullanılan sahte tokaları " Ölüm tokası" olarak adlandırarak şöyle konuştu. Polis ekipleri tarafından yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarına gidildiğinde bazı vatandaşların emniyet kemeri takma yerine ölüm tokası tabiri edilen aparatı kullandığı görülüyor. Tekirdağ İl ve İlçelerinde Emniyet kemeri kullanma alışkanlıpını en üst seviyeye çıkartılması, trafik kazalarında can kaybı ve yaralanmaların önlenmesi amacıyla Valilik oluru ile sürücülerin araç içerisindeki emniyet kemeri kilit ünitesine takılan aparatların takılması ve satılması yasaklandığını belirtti.


Polis Vazife vazife ve Salahiyetleri Kanununda Polisin tanımı yapıldığı gibi Polis ve Nizamnamelerin Kendisine verdiği yetkiler doğrultusunda hareket ederek keyfi bir tutum ve davranış içinde bulunması söz konusu değildir. Tekirdağ’ da bulunan trafik sorunu Tekirdağ halkı için çile olurken buna çözüm olarak sürekli ceza yazıp araçları otoparklara çekerek vatandaşların mağduriyetini katlayarak trafik sorununu çözüme ulaştırılacağı fikri hiçbir zaman önceliğimiz olmamıştır denildi.