HAYAT KURTARAN HAKEM KONUŞTU

HAYAT KURTARAN HAKEM KONUŞTU

Yayınlama: 22.01.2014
411
A+
A-

 

ÇOK MUTLULUK VEREN BİR DUYGU

 

Tekirdağ 1. Amatör Ligi'nde mücadele eden Vakıflar Güvenspor Çerkezköy Fevzipaşaspor karşılaşmasında dili boğazına kaçan 22 yaşındaki futbolcu Doğukan Demirbaş’a kritik bir müdahale yaparak hayata döndüren yardımcı sağlık personeli Ayhan Örnek, “Doğukan beni arayıp teşekkür etti. Genç bir kardeşimin hayatını kurtarmaktan son derece mutluyum” dedi.

 

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde dün oynanan 1. Amatör küme maçının 68 Dakikasında rakip oyuncu ile çarpışarak yere düşen 22 yaşındaki Doğukan Demirbaş'ın boğazına kaçan dilini bir kalem yardımıyla dışarı çıkarıp hayata döndüren yardımcı hakem Ayhan Ören, Merkez hakem komitesi üyelerinden bu davranışından dolayı tebrik telefonları aldığını söyledi.  Örnek özel

bir hastanede 14 yıldır yardımcı sağlık personeli olarak görev yaptığını bu olaya müdahalede zamana karşı yarışarak bir hayat kurtardığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

 

YERDE ÇIRPINIRKEN GÖRÜNCE KOŞTUM

 

14 yıldır yardımcı sağlık personeli olarak çalıştığını ve aynı zamanda 14 yıldır da amatör maçlarda hakemlik yaptığını söyleyen Ayhan Örnek; Maçın 68. Dakikasında çıktığı hava topunda yere düşen futbolcunun yerde çırpındığını fark ettim. Orta hakemin maçı durdurmasından sonra sahada ambulans yada doktor olmadığını bildiğim için hemen yerdeki Doğukan’ın yanına koştum. Etrafında toplanan arkadaşlarına “ Çekilin ben sağlıkçıyım diye bağırdım. Cebimdeki kalemle çenesi kilitlenen Doğukan’ın ağzını açıp parmağımla içeri kaçan dilini çıkardım. Doğukan derin bir nefes alarak hayata tutundu. Bu tip vakalarda zaman çok önemlidir. Daha sonra Ambulans geldi ve kalan müdahaleyi yaptılar diye konuştu.

 

DAHA ÖNCEDE AYNI MÜDAHALEYİ YAPMIŞ

 

Daha önce de bir futbol turnuvasında bu tip olaya daha müdahale ettiğini söyleyen Örnek, Ben 14 yıllık sağlıkçıyım ne yaptığımı bilerek davranıp insanlık vazifemi yaptım. Bu konuda derste almıştık diye konuştu. Hayatını kurtardığı futbolcu Doğukan ve merkez hakem komitesinden beni aradılar hepsi tebrik etti. Bende hepsine teşekkür ediyorum. Ben sadece görevimi yaptım ve 22 yaşında bir kardeşimin hayatını kurtardığım için çok mutluyum dedi.