MARTAŞ’DAN AVŞA VE BANDIRMAYA

MARTAŞ’DAN AVŞA VE BANDIRMAYA

Yayınlama: 12.07.2013
537
A+
A-

 

 

MARTAŞ LİMANINDAN AVŞA VE BANDIRMAYA DENİZ YOLU HATTI AÇILDI. 

Marmaraereğlisi ilçesinde bulunan Martaş Limanı’ndan, Avşa adasına direk seferler başladı.
Martaş Roro Ve Denizcilik Ticaret A.Ş.’nin hizmete sunduğu Avşa feribotları, her gün saat 10.00 ve 14.00’da Martaş limanından hareket ediyor. Akşam dönüş saatlerinin ise Avşa’dan 14.00 ve 18.00 olarak uygulanması belirlendi.
Şu anda tek feribotun çalıştığı Avşa adası seferlerine 5 Temmuz 2013 Cuma gününden itibaren iki feribot hizmet verecek.
Yaklaşık üç saat süren deniz yolculuğu, vatandaşların ifadelerine göre gemilerin sunduğu konfor ile keyifli bir hale dönüşmekte. 

VATANDAŞ MEMNUN
 

Avşa dönüşü yazlıkçı yolculardan Müslüm Çetinkaya, daha önce Silivri’den kalkış yapan gemilerin artık Marmaraereğlisi ilçesindeki Martaş limanından hareket edeceğini öğrendiklerinde, Tekirdağ’a kadar gitmektense Marmaraereğlisi Martaş limanının daha avantajlı olduğunu vurguladı. 
Avşa’ya, Martaş ile yolculuk eden vatandaşlar, Avşa sezonu açılmasıyla verilen bu hizmetin öneminden bahsederken, "Karayolunu ne kadar kısaltırsak o kadar keyifli olacaktır” dedi. 

BANDIRMA’YA TIR VE KAMYON SEFERLERİ
 

Öte yandan her akşam saat 18.30 ve 21.30’da Marmaraereğlisi Martaş limanından Bandırma’ya tır ve kamyonların ulaşımı için seferler başlatıldı. Her gün akşam saat 18.30 ile 21.30’da Marmaraereğlisi Martaş limanından hareket ederken, Bandırma’dan 23.30 ile 03.00’da Marmaraereğlisi Martaş limanına doğru yola çıkacak.
Araçların bandırmaya Marmaraereğlisi Martaş limanından gemi yolculuğunu tercih etmesi ile karayolunun rahatlamasına fayda sağlarken, yakıt, amortisman ve şoförlerin istirahatiyle de başta kazalar olmak üzere bir çok olumlu etkiye neden olacak.