GÖRENLER ŞAŞIRDI

GÖRENLER ŞAŞIRDI

Yayınlama: 01.01.1970
422
A+
A-

 

KARAYA VURAN DEV GEMİ ŞAŞKINLIK YARATTI

 

Balıkesir’in Bandırma Limanı’ndan haciz işlemi yapıldığı esnada kaçırılan ‘Hantallar’ isimli 50 metrelik gemi Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde karaya oturdu.


<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/zlyEadm-AHQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


İddiaya göre olay sabah saatlerinde Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi Uçmakdere Köyü açıklarında Marmara Denizi’nde meydana geldi.  Balıkesir Bandırma Limanı’nda demirleyen ‘Hantallar’ isimli 50 metrelik kum kosteri gemisine haciz memurları üzerindeki haciz işlemi nedeniyle haciz yapmak istedi. Bu esnada gemi haciz işlemi yapılmasın diye personeli tarafından kaçırıldı. Gece saatlerinde gemi motorundaki arıza nedeniyle Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi Uçmakdere köyü açıklarında paraşütçülerin iniş alanında karaya oturdu. Gemi personeli tarafından halatlarla ağaçlara bağlandı.


3 metre karaya çıkan geminin olduğu yerde parçalanacağı öğrenildi. Öte yandan karaya oturan gemiyi görmek için çok sayıda vatandaş deniz kenarına akın etti. Piknik yapmak için geminin bulunduğu alana gelen vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirdi. Karaya oturan geminin ilgilerini çektiğini aktaran bir vatandaş, “ilginç bir durum. Merak ettik geldik çözemedik bunun burda ne işi var acaba “ diye konuştu.Uçmakdere’de paraşüt yapan Tekirdağ Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü Başkanı Kadir Aksoy, geminin havadan karaya oturmasını kamerası ile görüntüledi.


 Geminin olduğu yerde parçalanacağı öğrenildi.

 

,