Ergene Belediyesi Afetzede Ailelere Tahsis Edilen Evlerin Bakımını Yapıyor

Deprem bölgesinden Ergene ilçesine gelen afetzedelere tahsis edilen binaların bakımını Ergene Belediyesi yapıyor.

Ergene Belediyesi Afetzede Ailelere Tahsis Edilen Evlerin Bakımını Yapıyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 21.02.2023
25
A+
A-

Deprem bölgesinden Ergene ilçesine gelen afetzedelere tahsis edilen binaların bakımını Ergene Belediyesi yapıyor.

6 Şubat tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6’lık depremlerin ardından yaşanılan büyük felaket sonrası deprem bölgesinden Ergene ilçesinde akrabalarının yanına afetzede aileler geldi. Afetzede ailelerin giyinme ve erzak gibi bir çok ihtiyaçlarının karşılanması için Ergene Belediyesi seferber oldu. Afetzede ailelerin barınma konusunda da kendilerine tahsis edilen evlerin boya, badana, tamir, tadilat işlerini de yapan Ergene Belediyesi evleri dip köşe temizleyerek afetzede ailelerin kullanımına hazır hale getiriyor.

Deprem bölgesinden Ergene ilçesine gelen afetzede ailelerimizi mağdur etmemek için çalışıyoruz diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “6 Şubat tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6’lık şiddetindeki depremlerin ardından büyük bir felaket yaşadık. Deprem bölgesinden Ergene ilçemize gelen afetzede ailelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması konusunda Ergene Belediyesi olarak tüm ekiplerimizle seferber olduk. Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binamızda oluşturulan gıda bankamız ve giyim mağazamızda ilçemize gelen afetzede ailelerimizin giyim ve erzak gibi ihtiyaçları gideriliyor. Yine bunun yanında afetzede ailelerimizin evlerinde kullanmaları için mutfak malzemesi, beyaz eşya, fırın, televizyon, halı gibi ev ihtiyaçları da yine belediyemiz tarafından karşılanıyor” dedi.

Afetzede ailelere Ergene ilçesinde tahsis edilen evlerin bakımlarının da Ergene Belediyesi tarafından yapıldığını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Deprem bölgemizden ilçemize gelen afetzede ailelerimize tahsis edilen evlerin bakımları da belediyemiz tarafından yapılıyor. Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından binaların boya badana tamir ve tadilatları yapılırken bunların yanı sıra evler dip köşe temizlenerek kullanıma hazır hale getiriliyor. Ergene Belediyesi olarak ilçemize gelen hiçbir afetzede ailemizi mağdur etmeyeceğiz. Bunun için tüm ekiplerimizle birlikte çalışma içerisindeyiz. Hep birlikte el ele vererek yaralarımızı saracağız. Bu zorlu günleri birlikte atlatacağız” dedi.

REKLAM ALANI