2. DİREK VAKASI ERKEN BİTTİ

2. DİREK VAKASI ERKEN BİTTİ

Yayınlama: 18.01.2014
275
A+
A-

 

EŞİ TERK EDİNCE DİREĞE ÇIKTI

 

Tekirdağ’da nikahsız yaşadığı eşi evi terk edince 70 metre yüksekliğindeki televizyon vericisi direğine çıkıp atlayacağını söyleyen Şenol G (30) adlı adam, ekipleri harekete geçirdi. 3 saatlik ikna çabalarından sonra aşağı inen şahıs jandarma tarafından ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.


Tekirdağ Malkara yolu Nusratlı köyü girişinde bulunan 70 metre yüksekliğindeki televizyon vericisi direğe çıkan 30 yaşındaki Şenol G. Eşi Fulya A’ın evi terk ettiğini ve çocuğunu kendisine gösterilmediği iddiasıyla intihar etmek istedi.


KİMSE FARK ETMEYİNCE KENDİNİ İHBAR ETMİŞ

 

İddiaya göre Malkara yolu üzerinde bulunan televizyon vericisi direğine çıkıp bir süre bekledi. Şenol G., çıktığı direkte uzun süre fark edilmeyince, jandarma ve 112 acil yardım servis ekiplerini arayarak kendisini ihbar etti.

 

İhbarı alan jandarma, sağlık ve AFAD ekipleri, kısa sürede olay yerine geldi. Şenol G, aşağıdaki ekiplere eşinin ve çocuğunun getirilmesini aksi taktir de atlayacağını söyledi. AFAD İl Müdürlüğü kurtarma ekipleri ve jandarma ekipleri, Şenol G.'nin ailesine ulaşırken, ailesinden telefon numarasını öğrenen ekipler, şahsı intihar girişiminden vazgeçirmek için bir süre telefon görüşmesi yaptı. Şenol G. ise, eşini ve çocuğunu direğin aşağısında gördüğü zaman ineceğini söyledi.

 

TELEFONLA İRTİBAT KURULDU

 

AFAD müdür yardımcısı ve Sivil Savunma Şube Müdürü Niyazi Komşu Şenol G.'yi telefonla arayarak, "Emniyet mensupları eşini ve çocuğunu getirecek.  İneceksin değil mi? Yukarısı çok soğuk olacak. Eşin seni o durumda görürse iyi olmaz, üzülürler. Eşin geldiği zaman biz sana haber verelim, sen aşağıya in. Aşağıda buluşturup konuşturalım. Eşinle çocuğunu getiriyoruz" dedi.

 

3 SAAT SONRA İKNA OLDU

 

Şenol G’i ikna etmeye çalışan ekipler bu sırada eşi Fulya A ile görüştüler. Ancak Fulya A oraya gelmeyeceğini, ancak karakolda kendisi ile görüşebileceğini söyledi. Bu durumu telefonla Şenol G.ye bildirdiler. uzun süren telefon görüşmeleri sonucu ikna edilen Şenol G, soğuğa da dayanamayıp  çıktığı direkten 3 saat sonra aşağıya indi. Şahıs, gazetecilerin 'neden çıktınız' sorusuna ise ilginç bir şekilde cevap vererek, "Hava almak için çıktım. Namus için çıktım" diye yanıt verdi..

 

Şenol G., jandarma ekipleri tarafından ifadesi alınmak üzere Süleyman paşa İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.