Doktorlar Terörü Lanetledi

Doktorlar Terörü Lanetledi

Yayınlama: 28.10.2015
195
A+
A-

 

Doktorlar Terörü Lanetledi

 

Tekirdağ Devlet hastanesi bahçesinde basın açıklaması yapan doktorlar Türkiye de son günlerde artan terör olaylarını protesto ettiler.


Terör ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Yavuz Akbulut; ''Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç, yaşlı, çocuk,bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ediyor, 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şımak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler Onlarca alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi.'' dedi.


Terör olaylarının artmasından ve sağlık çalışanlarının durumlarından bahseden AKBULUT; ''Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz.'' diyerek açıklamasını sonlandırıldı.