Deprem bölgesinden yardım malzemelerini çalan polis açığa alındı

Kahramanmaraş merkezli iki deprem 11 ilde yıkıma neden olurken, bölgeden gelen bir haber yankı uyandırdı. Kahramanmaraş’ta görevlendirilen Y.I isimli emniyet personelinin depremzedeler için yollanan yardım malzemelerini evine götürdü

Deprem bölgesinden yardım malzemelerini çalan polis açığa alındı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.03.2023
831
A+
A-

Kahramanmaraş merkezli iki deprem 11 ilde yıkıma neden olurken, bölgeden gelen bir haber yankı uyandırdı. Kahramanmaraş’ta görevlendirilen Y.I isimli emniyet personelinin depremzedeler için yollanan yardım malzemelerini evine götürdüğünün tespit edildiğini açıklayan Tekirdağ Valiliği, personelin açığa alındığını duyurdu. Mahkemeye çıkarılan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan emniyet personeli için verilen karara savcılığın itiraz ettiği de aktarıldı.

İHBARLAR ÜZERİNE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Valilikten yapılan açıklamada, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Kahramanmaraş‘ta görevlendirilen bir emniyet personelinin, afet bölgesinden dönerken depremzedeler için gönderilen bazı yardım malzemelerini beraberinde getirerek ikametinde bulundurduğuna dair ihbarlar üzerine Emniyet müdürlüğü Asayiş şube ekipleri hızla harekete geçti. Savcılık izni ile evinde arama yapan polis, söz konusu malzemelere ulaştı. Derhal gözaltına alınan Y.I açığa alınarak hakkın da idari ve adli soruşturma başlatıldığı belirtildi.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI, SAVCILIK İTİRAZ ETTİ

Açıklamada, şunlar kaydedildi; “İlgili personel hakkında idari soruşturma başlatılmış ve işten el çektirilerek açığa alınmıştır. Akabinde hemen Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen personel, mahkemeye çıkarılmış ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Ancak bu karara Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığınca itirazda bulunulmuştur.

“EMNİYET OLAYI YAKINDAN TAKİP EDİYOR”

Olay, valiliğimiz ve emniyetimiz tarafından yakinen takip edilmektedir. Devletimiz, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün kurumlarıyla suç ve suç işleyenlerin üzerine kararlılıkla gitmeye devam edecektir.”dendi. 

REKLAM ALANI