STAD YENİ YÜZÜNE KAVUŞTU

STAD YENİ YÜZÜNE KAVUŞTU

Yayınlama: 01.08.2013
301
A+
A-

 

NAMIK KEMAL STADI YENİ YÜZÜ İLE HİZMETTE

 

Tekirdağ Namık Kemal Stadı yenilenerek sporseverin hizmetine sunuldu.


Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nden gönderilen ödenekle yenilen Namık Kemal Stadı yeni yüzü ile hizmete girdi.


Yenileme çalışmaları kapsamında stadın soyunma odaları, tribünleri, çim saha ve atletizm pisti, giriş bölüm yeniden yapıldı. Çevre düzenlemesi yapılan stattın 06.00-21.00 saatleri arasında vatandaşlara açık olduğu bildirildi.


Statta 400 metre atletizm pistinde yürüyüş, kale arkasında bulunan 2 bin metre kare çim alanda cimnastik yapılabiliyor.


Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden açıklamada , “Kamyoncuların artık park etmediği alanda araçlarını güvenle park edebilir ve dilendiğinde danışabileceği uzman antrenörlerimizden destek alarak bilinçli spor yapma alışkanlığı kazanma imkanı sunulmuştur.


Günümüzde en çok başvurulan spor tercihi yürüyüştür. 400 metrelik atletizm pistinde ne kadar yürüme mesafesi kat ettiğini de rahatlıkla hesaplayabilecek. Halkımız, yürüyüş sonrası tamamen doğal olan çim alanda da egzersiz yaparak sağlıklı bir ortamda spor yapabilecektir. Stadımızın müsabaka oynanan ana alanı, Tekirdağspor’un çağdaş bir çim zeminde maçlarını oynayabilmesi için belli bir çalışma takvimi içinde sürekli bakımda olduğu için halkımız için her iki kale arkasındaki toplam 2000 metrekarelik alan egzersiz için ayrılmıştır. İl müdürlüğümüz ilerleyen zamanda dış alan spor egzersiz aletlerini de stadımızın içine monte ederek tesisimize gelen sporsever halkımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecektir. Ayrıca yine ilerleyen günlerde, sosyal alanlar geliştirilerek, stadımızın çevresi bir spor merkezi ve sporsever ve spor yapanlar için buluşma alanı haline getirilecektir.” denildi.


Sporseverlere uyarıda bulunan müdürlük, “Halkımızdan isteğimiz, il müdürlüğümüzce tamamen ücretsiz olarak sağlanan bu imkan için, spor yapmak isteyen halkımızdan ücret talep ederek bu imkanı sunmak isteyen müdürlüğümüz dışındaki antrenörlere veya kulüp, dernek ve benzeri kuruluşlara kesinlikle rağbet edilmemeli ve bu durumu en kısa zamanda gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğümüze haber vermelidir.” denildi.