ARTIK DAHA BÜYÜK VE GÜÇLÜLER..

ARTIK DAHA BÜYÜK VE GÜÇLÜLER..

Yayınlama: 17.08.2013
199
A+
A-

 

 

TEKİRDAĞ AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜ ARTIK DAHA GÜÇLÜ

 

Tekirdağ Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca gönderilen ödenekten aldığı arama ve kurtarma malzemeleri ile gücüne güç kattı.

Müdürlüğün arama ve kurtarmaya yönelik araç gereç ve malzeme ihtiyacı Başbakanlık AFAD tarafından gönderilen ödenekle giderildi. Başbakanlık AFAD tarafından gönderilen ödenekle Tekirdağ Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne 1 adet enkaz altı Sismik ve Akustik Yaralı Arama Cihazı, 1 adet enkaz altı Canlı Arama Kamerası, 1 adet Arazi Aydınlatma Sistemi, 1 adet Hidrolik Kesme ve Ayırma Seti, 1 Takım Hava Yastığı Seti, 1 adet elektrikli ağaç kesme makinesi, 1 adet Ayarlı Demir Kesme Cihazı, 1 takım Enkaz Destek Seti, 1 adet Su Altı Görüntüleme Cihazı, 1 adet Beton Kırma Makinesi, 1 Adet Gece Görüş Dürbünü alındı.

Tekirdağ Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün sahip olduğu 1 adet arama kurtarma botuna ek olarak satın alınan 2,30-8 Hp x 4,50 ölçülerinde 30 Hp gücünde sahip şişme bot ile gölet ve deniz koşullarında arama ve kurtarma çalışmalarında üç bot ile müdahale gücü de artırıldı.

Arama ve kurtarma malzemeleri ile birlikte satın alınan haberleşme cihazları, aydınlatma sistemleri, sualtı arama cihazı, yaralı arama cihazı ve diğer malzemelerle birlikte haberleşme, yaralıları kurtarma, gece ve gündüz arama faaliyetleri gibi konularda Tekirdağ Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü önemli ölçüde gücüne güç kattı. Müdahale imkan ve kabiliyetini her geçen gün biraz daha güçlendiren Tekirdağ AFAD bünyesine katılan 6 yeni personel ile daha da güçlenmiş oldu.

Gerektiğinde diğer illerde meydana gelebilecek afet ve acil durumlara da destek ve yardım sağlayarak müdahale edebilecek konuma gelen Tekirdağ Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, AFAD'a her zaman yardım ve destek veren, AFAD'ın güçlenmesine büyük katkı sağlayan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikya ve Başbakanlık AFAD yetkililerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

7/24 göreve hazır olduklarını bildiren İl Afad Müdürü Recep Erol Afet ve Acil Durumlarda vatandaşların kendilerine ALO 122 AFAD hattından ulaşabileceklerini beyan etti.