4 Yılda, 4 milyon 587 Bin Hasta Şifa Buldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesinde 4 yılda, 4 milyon 587 hastaya şifa olarak bölgenin sağlık üssü haline geldi.

4 Yılda, 4 milyon 587 Bin Hasta Şifa Buldu

Yayınlama: 11.01.2024
123
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesinde 4 yılda, 4 milyon 587 hastaya şifa olarak bölgenin sağlık üssü haline geldi.

Tekirdağ’da 5 Aralık 2020 tarihinde hasta kabulüne başlayan  İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesin Trakya bölgesinin sağlık üssü oldu. 2020 yılında açıldığı günden bu yana 4 yılda 4 milyon 587 bin hastanın tedavi olduğu hastane, sağlık turizmi anlamında da çalışmalarına devam ediyor.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan; ‘’1 milyon 50 bini acil başvurusu olmak üzere toplamda 4 milyon 587 bin hasta ayakta poliklinik hizmeti almıştır. 11 bini yoğun bakımda yatmak üzere 71 bin hastamız yatarak tedavi hizmeti almışlardır, 10 binin üzerinde A grubu toplamda 129 bin cerrahi işlem gerçekleştirilerek hastalarımız şifalarına kavuşturulmuşlardır. Hastanemizde özellikle kardiyoloji ve kalp cerrahisi alanında nitelikli tıbbi işlemler gerçekleştirilmiştir. 13 bin 500 civarında anjio, anjioplasti ve kalp pili işlemleri gerçekleştirilmiştir. Binin üzerinde bypass cerrahisi 80 aort diseksiyonu, 20 trans aortik kapak implantasyonu işlemi gerçekleştirilmiştir gene 400’ün üzerinde cerrahi kapak işlemi, kardiyovasküler cerrahi birimlerimizle gerçekleştirilmiştir.’’ dedi.

İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesinde nitelikli tıbbi hizmet sunulduğunun altını çizen Kalkan; ‘’Hastanemiz son derece fiziki donanımları, nitelikli tıbbi hizmetleriyle bölgemizin sağlık üssü konumundadır. Gerçek anlamda da değerli tıbbi hizmetler sunumu gerçekleştirmektedir. Burada özellikle 39 bin civarında acil ambulanslarımız ile hastanemiz acil servislerine hasta kabulü gerçekleşmiş bunların 4 bin 587’si il dışından sevklerdir. 17 bin civarında ki bir sevk ise sağlık kurullarımızdan hastanemize olan sevkler halindedir. Bölgemizde bu nitelikli tıbbi hizmetlerin sunumu her yıl aşağı yukarı il dışına 5 bin ila 7 bin civarında hastamızın burada kalarak hiçbir yere sevk edilmeden tüm tıbbi işlemlerinin gerçekleştirilmesi ile hastalarımız sıhhatli bir şekilde hastanemizden taburcu edilmişlerdir.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, sağlık turizmi ile ilgili çok fazla ilgi olduğunu, tedavi gören hastaların geri dönüşlerinden anlaşılacağı üzere bu ivmenin daha da yukarılara çıkacağını belirtti. Kalkan; ‘’ Özellikle sağlık turizminde 3 bin hastaya tedavi imkanı sunulmuştur. Gelen hastalar başta Balkan ülkeleri olmak üzere Kanada’dan, Japonya’dan, Asya’dan tüm Türki Cumhuriyetlerimiz olmak üzere inanılmaz bir şekilde farklı coğrafyalardan hastanemize tedavi olmak üzere yabancı hastalarımızda bulunmaktadır. Onların gözlemleri, izlemleri bize geri dönüş bilgileri de bu ivmenin artarak devam edeceğini bize göstermektedir.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Ajans Tekirdağ