1 NUMARALI ZANLI TUTUKLANDI

1 NUMARALI ZANLI TUTUKLANDI

Yayınlama: 01.11.2013
354
A+
A-

 

 

VAHŞİ CİNAYETTE 1 NUMARALI ZANLI KUZEN

 

Tekirdağ'da 6 yıl önce esrarengiz şekilde kaybolan ve 3 gün önce kemikler bulununca, öldürüldükleri ortaya çıkan 19 yaşındaki Meral Yapıcı ile 17 yaşındaki Nefise Kıran cinayetinin bir numaralı şüphelisi kuzenin, olaydan sonra depresyona girip psikolojik tedaviye başladığı ortaya çıktı. Cinaneyetle ilgili 3 ay önce sorguya alınan Göksel Y.'nin, bırakıldıktan sonra kayıp kızlarının kemiklerinin bulunduğu evin arkasındaki erik ağacına kendini asmak isterken, son anda kendisini takip eden polisler tarafından kurtarıldığı belirtildi.

Tekirdağ'da 2007 yılında, üniversiteye giriş sınavı öncesi eğlenmek için dışarı çıktıktan sonra bir daha kendilerinden haber alınamayan Meral Yapıcı ve Nefise Kıran'ı arama çalışmalarından yıllarca sonuç alınamadı. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Turgut Bakkallar'ın koordinasyonunda kurulan özel bir ekip dosyası tozlu raflardan indirdi. Ailelerin kayıp başvurusundan sonra onlarca kişinin alınan eski ifadelerini yeniden gözden geçirdi. İfadeler doğrultusunda yeniden olayla ilgili olabilecek kişilerin bilgisine başvuruldu. Son bir yıldan beri büyük bir titizlikle yürütülen çalışmada dedektifler Meral Yapıcı ve Nefise Kıran'ın kullandığı ve muhtemel şüphelilerin cep telefonlarını tespit etti. Ardından telefonların sinyal bilgilerine ulaşıldı.

KUZEN PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRDÜ

Telefon sinyal bilgilerinin ardından cinayet masası uzmanları mesleki tecrübelerini kullanarak kayıp genç kızlardan Meral Yapıcı'nın amcasının oğlu 28 yaşındaki Göksel Y.'nin üzerine odaklandı. Ekipler yaptıkları araştırmada kızların kaybolmasından sonra kuzen Yapıcı'nın akli dengesinin bozulduğu ve şizofreni tedavisi gördüğünü tespit etti.

Polisler Göksel Y.'nin tedavisini üstlenen uzmanlarla görüştü. Aylarca uzaktan izlenen Göksel Y. üç ay önce polis tarafından bilgisine başvurulmak emniyete davet edildi.

DOKTORLARDAN 'İNTİHAR EDEBİLİR' UYARISI

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nde kayıp kızlarla ilgili saatlerce sorgulanan kuzen Göksel Y. bilgisi olmadığı yönünde ifade verdi. Ancak ifade sırasındaki tavırları ve dedektiflere cevapları üzerine polisler, onu tedavi eden uzmanlarla konuşarak sorgudaki tepkileriyle ilgili olarak bilgilendirdi.

Bu bilgiler üzerine doktorlar polislerin anlattığı tavır ve sözler üzerine Göksel Y.'nin intihar eğiliminde olduğu yönünde uyarı yaptı. Doktorların uyarısı üzerine polisler takip sırasında daha da dikkatli davranmaya başladı.

İNTİHARDAN POLİS KURTARDI

Polislerin takibinden habersiz olan Göksel Y. yaklaşık 2.5 ay önce kayıp kızlara ait kemiklerin bulunduğu Beyazköy sahilinde dedesine ait bağ evine gitti. Sorgudan sonra bunalıma giren Göksel Y. evin arkasındaki erik ağacına kendini asmak isterken son anda takipteki polisler tarafından kurtarıldı.

SORGUYA BUGÜN BAŞLANDI

Tekirdağ polisinin dün gözaltına aldığı benzincide pompacı olarak çalışan Nefise'nin sevgilisi 38 yaşındaki Talip E., Meral'in sevgilisi bilgisayarcı Uğur O., genç kızlarında arkadaşı olan Çorlu Belediyesi'nde çalışan 38 yaşındaki Serkan A. ve 26 yaşındaki Bahar Ç. ile gece saat 04.00'e kadar ayrı ayrı sohbet etti. Asayiş Şube Müdürü Turgut Bakkallar'ın da katıldığı gece geç saatlere kadar süren şüphelilerle ilgili görüşmede elde edilen detaylar tek tek not edildi.

Şüpheliler Talip E. ve Uğur O. kayıp genç kızlarla o dönemde sevgili olduklarını, son olarak telefon sinyal bilgilerinin de gösterdiği gibi Kumbağ'da birlikte olduklarını kabul ettiler. Gözaltındakilerden 4 şüpheli daha sonra genç kızlardan ayrıldıklarını ve Çorlu'ya dönerken telefon ile bir kez daha Meral ve Nefise'yi aradıklarında Bozköy'de olduklarını söylediklerini ifade ettiler.

KİM GÖTÜRDÜ

Polis telefon sinyal bilgilerine göre genç kızların telefonlarının Beyazköy'de olduğu sırada şüpheli Göksel Y.'ye ait telefonların da bölgeden sinyal verdiğini belirledi. Ancak Kumbağ'dan kemiklerin bulunduğu bağ evine iki genç kızı kimin götürdüğünü tespit etmeye çalışıyor. Polis şüphelilerin sorgusunu bugün başladı.

BAĞ EVİ KONUSUNDA KİLİTLENİYOR

Asayiş Şube Müdürlüğü dedektifleri şüphelilerden kuzen Göksel Y.'yi sorgularken, şüpheli sorulara yanıt veriyor. Genç kızlarla ilgili bildiklerini anlatıyor. Zaman süreci içinde kemiklerin bulunduğu Beyazköy'deki bağ evine gelindiğinde şüpheli Gölsel Y., kilitleniyor ve konuşamıyor. Bu nedenle polis doktorlar eşliğinde sorguya devam ediyor.

BİKİNİ VE MAYO BULUNDU

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı kazı ve araştırmada Beyazköy yakınlarındaki bağ evinin önünde sahildeki limanda kemiklerin yanında kayıp kızlara ait olduğu düşünülen bikini ve mayo buldu. Mayolar, kemik parçaları ve bağ evinin duvarlarındaki kan izlerinden alınan örnekler İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Kan örnekleri, mayı ve bikinilere ait karşılaştırma sonuçları henüz belli olmadı. 
 
 
Emniyette 3 gün süren sorgulamanın ardından adliyeye sevk edilen 5 kişiden bir numaralı şüpheli yeğen G.Y " Kasten adam öldürmek" suçundan tutuklanarak kapalı cezaevine konuldu.