UYUŞTURUCUNUN YILMAZ SAVAŞÇILARI

UYUŞTURUCUNUN YILMAZ SAVAŞÇILARI

Yayınlama: 11.10.2014
254
A+
A-

 

SUÇ VE SUÇLUYA ANINDA MÜDAHALE 

 

Tekirdağ emniyet müdürlüğü bünyesinde görev yapan motorlu yunus ekipleri suç ve suçluyla mücadelede sınır tanımıyorlar. Emniyet müdürlüğü bünyesinde oluşturulan motosikletli yunus ekipleri önleyici hizmetlerinin yanı sıra, dar sokak ve caddelerde hızlı ilerleyip suç ve suçluya karşı etkili mücadele ederek göz dolduruyorlar.


Tamamı genç ve eğitimli polislerden oluşan yunus ekipleri, uyuşturucunun da yılmaz savaşçıları oldular. Haber merkezinin metruk bir binada narkotik madde kullanan çocuklar olduğu anonsu üzerine hızla olay yerine intikal eden yunus ekipleri, söz konusu metruk binada son yıllarda gençlerimizi ölüme sürükleyen narkotik maddesi BONZAİ kullanan ve yaşları 17-18 arasında değişen 3 genci uyuşturucu kullanırken yakaladılar. İçtikleri uyuşturucu madde sebebi ile konuşmakta güçlük çeken gençleri, yunus ekibindeki polis memurları, önce uzunca uyuşturucunun zararlarını anlatıp telkinde bulundular. Daha sonra yanlarına aldıkları gençleri hastaneye sağlık kontrolünden geçirmek üzere hastaneye götürdüler. Yunus ekipleri gençlerden uyuşturucuyu kimlerin kendilerine sattığını öğrenmek için büyük çaba sarf etmelerine rağmen kendilerinden geçen çocuklar bu konuda bilgi vermediler.


SAYILARI ARTIRILMALI


Tekirdağ’da yaklaşık 2 yıl önce kurulan motosikletli yunus ekiplerinin sayısı ilk önceleri 5 adet motosiklet olmasına rağmen daha sonra bu sayı 3’e düşürüldü. Haber merkezimize ulaşan bazı Tekirdağlı vatandaşlar motosikletli ekiplerin suçluyla mücadelede daha etkili olduklarını ve bunların sayılarının artırılması gerektiğini ifade ettiler.

 


Ruhan YALÇIN