Yüceer Gazeteciler ile Bir Araya Geldi

Basınla buluşan CHP’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Candan Yüceer, Tekirdağ’da çözülmesi gereken ulaşım, su, kentsel dönüşüm gibi birçok sorunun olduğunu,sorunları bilmenin ise yeterli olmadığını, genel ve yerel siyasette güçleri birleştirmek gerektiğini dile getirdi.

Yüceer Gazeteciler ile Bir Araya Geldi

Yayınlama: 10.02.2024
74
A+
A-

Basınla buluşan CHP’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Candan Yüceer, Tekirdağ’da çözülmesi gereken ulaşım, su, kentsel dönüşüm gibi birçok sorunun olduğunu, sorunları bilmenin ise yeterli olmadığını, genel ve yerel siyasette güçleri birleştirmek gerektiğini dile getirdi.

-Birçok eksikliğin olduğunu söyleyen Yüceer, Tekirdağ’ın üvey evlat muamelesi gördüğünü ya da sorunların yeteri kadar anlatılamadığını belirterek şunları paylaştı:

-Tekirdağ hizmet noktasında bir araya gelmeyi başarabilmiş değil. Bunu başarabilen iller var. Nüfusu bizim yarımız kadar olan ve ülke ekonomisine bizim kadar katma değer katmayan, üretmeyen şehirlerin, aldığı kamu yatırımlarının bizim sekiz katımız olduğunu görebiliyoruz. Burada bir başarısızlık varsa da bu bizlerin başarısızlığıdır. Ülke ekonomisine katma değer yaratan, bir tarafı tarım bir tarafı sanayisi, turizm ve çalışkan genç nüfusu ile vergisini ödeyen bir şehir olarak hak ettiği yatırımları alabilmiş bir şehir değil. Vergi öderken ilk 10 içerisinde, kamu yatırımı alırken de son 10 il arasında yer bulabilen bir şehir. Üvey evlat muamelesi görme, yok sayma var ya da biz yeteri kadar anlatamıyoruz.

-İktidar kamu yatırımı yapmıyor diye elimizi kolumuzu bağlayarak oturacak değiliz. Bu şehrin hizmete ihtiyacı var. Çünkü, vatandaş haklı olarak hizmet istiyor.

– Bizim siyasetimiz 31 Mart’a kadar devam edecek. 1 Nisan günü ise hizmetimiz başlayacak. Hizmette de hangi partili, nereye oy verdi demeden neye ihtiyaç varsa oraya hizmet edilecek. Bizim ilçe hizmet almadı, diğer ilçeye oldu. Bize torpil yapmanız gerekiyor dediklerinde; Torpil yapamam. Benim için 11 ilçe aynı. Hepsi bizim kızanımız, evladımız. Bize düşen, hakkaniyetli ve adaletli şekilde herkesin hakkını vererek, ihtiyaçlarını gidererek, her vatandaşa dokunarak, ayrımsız şekilde hizmet götürerek, en iyi hizmeti sağlamak lazım.

-Şehirle ilgili sorunlar ne ise beraber olacağız.iktidarın vekillerini, belediye başkanlarını da alacağız ve kapı çalacağız, sorunumuzu anlatacağız. Avrupa, dünya fonlarına başvuru yapacağız. Sorunu çözme sorumluluğu bizde olacak ve tabiri caizse top çevirmeyeceğiz.