YİNE YETİŞTİRME YURDU YİNE SKANDAL

YİNE YETİŞTİRME YURDU YİNE SKANDAL

Yayınlama: 01.01.1970
390
A+
A-
YİNE YETİŞTİRME YURDU YİNE SKANDAL
 
 
 
 
 
 
16 yaşındaki Gülyaşa G., 48 günlük aramanın ardından yerleştirildiği yurttan firar etti. Polis hasta bakıcıyı ağır yaralayarak firar eden genç kızı arıyor.
 
Annesi ve babasının televizyon kanallarındaki programlara katılmasıyla adı duyulan 16 yaşındaki Gülyaşa G., 48 günlük aramanın ardından yerleştirildiği yurttan firar etti. Polis hasta bakıcıyı ağır yaralayarak firar eden genç kızı arıyor. 
 
Türkiye Gülyaşa'yı, kaybolmasının ardından annesi ile babasının özel televizyon kanallarında yayınlanan programlara katılmasıyla tanımıştı. Çorlu Sağlık Mahallesi'nde oturan ve 15 Mart'ta evden sabah okula gidiyorum diye çıkan 16 yaşındaki lise öğrencisi Gülyaşa G., ortadan kaybolmuştu. Annesinin polise yaptığı kayıp başvurusunun ardından G.'nin bulunması için geniş çaplı bir çalışma başlatılmıştı.
 
Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği Ekipleri, Gülyaşa G'nin Havuzlar Mahallesinde bir evde olduğu ihbarı alması sonucu harekete geçti. Eve baskın düzenleyen polis, genç kızı 48 gün sonra evde uyurken buldu.
 
Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliğine getirilerek ifadesini alınan G.G.'nin kimse tarafından kaçırılmadığını ve İstanbul'da bir süre kaldıktan sonra geçen haftada Çorlu'ya gelerek arkadaşının yanında kaldığını söylediği öğrenildi. Gülyaşa G. polisteki işlemlerinin ardından Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Yetiştirme Yurdu'na teslim edilmişti.
 
Yurtta gece saatlerinde bir hasta bakıcıyı darp eden Gülyaşa G. hasta bakıcının cebinden dış kapının anahtarını alarak yurttan kaçtı. Durumu ciddi olan hasta bakıcı ise hastanede tedavi altına alındı. Polis, Gülyaşa G.'yi bulmak için çalışma başlattı.