TEKİRDAĞ’DA YILDIRIM CAN ALDI

TEKİRDAĞ’DA YILDIRIM CAN ALDI

Yayınlama: 05.06.2013
294
A+
A-

 

 

YILDIRIM ÇARPTI ÖLDÜ


Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde koyunlarını otlatan 72 yaşındaki evli bir çocuk babası Salih Başoğlu yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybetti.


Ölüm haberini alarak gelen kızı Selma Fenoscu, babasının elini tutarak gözyaşı döktü.


Olay, saat 19.30 sıralarında Çorlu'ya bağlı Sarılar Köyü Fidanlık mevkiinde meydana geldi. 72 yaşındaki Salih Başoğlu kendisine ait 6 küçükbaş hayvanını otlatmak için köyün Fidanlik mevkiine geldi. Burada sağanak yağmur yağışına yakalanan Başoğlu koyunları ile birlikte bir ağacın altına sığındı. Bu sırada yıldırım isabet eden Salih Başoğlu olay yerinde hayatını kaybetti.


CESEDİ BEKÇİ BULDU


Olayda, Başoğlu'nun koyunlarının başıboş olarak geldiğini gören çiftlik bekçisi az ilerde Salih Başoğlu'nun cesedini buldu ve jandarma ekiplerine haber verdi. Ekiplerin çevrede inceleme yaptığı sırada ölüm haberini alan kızı Selma Fenoscu, babasının cesedinin başında elinden tutarak gözyaşı döktü. Jandarma ekipleri ve Cumhuriyet Savcısının yaptığı incelemenin ardından Başoğlu'nun cesedi otopsi Çorlu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Başoğlu ile birlikte 3 koyunun da yıldırım çarpması sonucu telef olduğu öğrenildi.