VALİ YERLİKAYA’NIN 29 EKİM MESAJI

VALİ YERLİKAYA’NIN 29 EKİM MESAJI

Yayınlama: 01.01.1970
240
A+
A-

 

VALİ YERLİKAYA'NIN 29 EKİM MESAJI

 

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya 29 Ekim münasebeti ile yazılı bir mesaj yayımladı. Yerlikaya "Cumhuriyet, Atatürk'ün önderliğinde milletimizin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eserdir".

Bu eser, büyük bir vizyonla daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecanla ve şevkle çalışan bir neslin, bugünkü nesillere armağanıdır.

Bizler, ilham kaynağımız olarak, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi bugün de bunu tek yürek olarak haykıracak, milletçe el ele, gönül gönüle, geleceğe daha bir güvenle bakacağız.

Geleceğe yüksek hedeflerle emin adımlarla yürürken de; her alanda gelişmiş, üretken, zengin ve modern bir Türkiye, bizler için en büyük ideal olmaya devam edecektir.

Yeter ki gücümüzün, potansiyelimizin, kapasitemizin farkına varalım, birlik ve beraberliğimizi koruyalım.

Atalarımızdan devraldığımız bu değerli mirası, aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek ülkemizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği, muasır medeniyetlerin ötesine taşımaya kararlıyız.

İnanıyorum ki bundan sonra da el birliği ile millet olarak, Cumhuriyetimizin çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda, çok daha büyük mesafeler kat edecek, bir öncekinden daha büyük başarılarla, Cumhuriyetimizi taçlandıracağız.

Bizi aydınlık geleceğimize taşıyan bu inançla, Cumhuriyetimizin 90. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı yürekten kutluyorum.

Bu anlamlı günde; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen şehit ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyor; 853 bin Tekirdağlı hemşehrimi sevgiyle selamlıyorum.