UGANDA ŞİLİNİ İLE DOLANDIRDI

UGANDA ŞİLİNİ İLE DOLANDIRDI

Yayınlama: 21.06.2015
898
A+
A-

 

YAŞLI KADINI UGANDA PARASI İLE DOLANDIRDI

 

Tekirdağ il merkezinde gözüne kestirdiği 64 yaşındaki Ayşe Ö’ü Uganda şilini verip üzerine TL alarak dolandıran M.B, polisten kaçamadı.


İddiaya göre olay Süleymanpaşa ilçesi Turgut mahallesinde meydana geldi. M.B isimli dolandırıcı evinin önünde oturan Ayşe Ö’ye gelerek “Oğlun İ. İle iş yapıyoruz. Oğlun bu parayı acele bozmanı istedi” dedi. Gelen kişiyi tanımayan yaşlı kadın, oğlunun ismini söylediği için inanıp evde bulunan 600 TL parayı getirip M.B’ye verip 1000 Uganda Şilinin aldı.

,

İNSAFLI DOLANDIRICI 100 TL GERİ İADE ETTİ

 

Ayşe Ö’ün evden getirdiği 600 TL’yi alan M.B 100 TL’yi yaşlı kadına geri verip bu kadar yeterli diyerek olay yerinden uzaklaştı. Daha sonra oğlu ile irtibata geçen Ayşe Ö, dolandırıldığını anlayınca soluğu karakolda aldı. Polis yaşlı kadını dolandıran şüpheliyi yakalamak için yaptığı çalışmalarda güvenlik kamerasından şüpheli M.B’in kullandığı otomobilin plakasını belirledi.

 

İKİNCİ İŞİ TEŞEBBÜSTE KALDI

 

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü hırsızlık büro ekipleri, plakası belirlenen otomobilin kiralık olduğunu ve kiralayan firmadan araçtaki GPS sistemi sayesinde otomobilin Marmaraereğili ilçesinde olduğunu tespit etti. Otomili takibe alan ekipler söz konusu şüphelinin bir benziliğe girmesi üzerine M.B’yi göz altına aldılar. MB’in burada da Fatma İ isimli bir kadını dolandırmaya çalıştığı ancak başarılı olamadığı teşebbüste kaldığı belirlendi. Emniyet müdürlüğüne getirilen M.B’in suçunu itiraf ettiği ve üzerinde ise bir miktar Uganda Şilini çıktığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.