YAŞLI ÇİFT YANARAK ÖLDÜLER

YAŞLI ÇİFT YANARAK ÖLDÜLER

Yayınlama: 01.01.1970
256
A+
A-

 

YAŞLI ÇİFTİN FECİ SONU

 

Tekirdağ Aydoğdu mahallesi dere sokaktaki gece kondu da birlikte yaşayan Şevkiye Güner (76) ve eşi Mehmet Güner (84), piknik tüpünün alev alması sonucu evden çıkamadan yanarak feci şekilde can verdiler.


İddiaya göre 84 yaşındaki Mehmet Güner, bir üst katta oturan çocuklarının işte oldukları sırada yatalak hasta olan eşi Şevkiye Güner’e yemek için bir şeyler hazırlamak üzere evde bulunan piknik tüpünü yaktı. Birden ateş alan piknik tüpünden çıkan alevler evdeki eşyalara sıçradı.

 

YATALAK EŞİNİ ÇIKARMAYA GÜCÜ YETMEDİ

 

Evdeki eşyalara sıçrayan alevler ve duman yaşlı çiftin yaşadığı odayı kaplayınca, Mehmet Güner yatalak eşi Şevkiye Güner’i yatağından kaldırıp dışarı çıkarmaya uğraşsa da başarılı olamadı. Dış kapının hemen arkasında alevlere yakalanan yaşlı çift evi saran alevlere yenik düştüler.

 

Evden dumanlar yükseldiğini gören yan komşular, durumu itfaiye ve polise bildirdi. Bir yandan da evdeki yaşlı çifti kurtarmaya çalışan bir komşusu,” Eve girmek istedim ancak çok yoğun duman ve alev vardı ellerim yandı içeri giremedim. Bunlar çok yaşlı bir çiftti. Kendilerini dışarı atamamışlar. Ambulans ve itfaiye ye haber verdim ama onlar gelene kadar iş işten geçmişti” diye konuştu.

 

Mehmet Güner ve Şevkiye Güner’in işte olan çocukları olayı duyunca eve koştular. Ancak anne ve babalarının cesetleri ile karşılaşıp uzun süre gözyaşı döktüler. Mahallede sevilen yaşlı çiftin başına gelenleri duyan komşuları sinir krizi geçirip göz yaşına boğuldular. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kontrol altına alıp soğutma yaptıktan sonra Cumhuriyet savcısı evde inceleme yaptı. Daha sonra cenaze arabası alınan yaşlı çiftin cenazeleri Tekirdağ devlet hastanesi morguna götürüldü. Olayla ilgisi soruşturma başlatıldı.