YASİN HAYAL’İN ŞAŞIRTAN DEĞİŞİMİ(VİDEO)

YASİN HAYAL’İN ŞAŞIRTAN DEĞİŞİMİ(VİDEO)

Yayınlama: 02.08.2013
273
A+
A-

 

YASİN HAYAL SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

 

Gazeteci yazar Hrant Dink'in öldürülmesinde azmettirici olduğu iddiası ile Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde müebbet hapis yatan Yasin Hayal,  cezaevinde 6 ayda 25 kilo verdi. Hastanede sağlık kontrolünden geçen Hayal’in psikolojik tedavinin ardından saç ve sakallarını kestiği görüldü.


<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/ZV3KOq2YnbI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink davasında 'tasarlayarak öldürmeye azmettirmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan cinayettin azmettiricisi Yasin Hayal hükümlü/tutuklu bulunduğu Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nden, kendi talebi üzerine sabah saatlerinde Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.  Cezaevi  ring aracıyla geniş güvenlik önlemi altında hastaneye getirilen Hayal, mahkum koğuşunda bir süre bekletildikten sonra poliklinikte sağlık kurulunun önüne çıkarılıp kontrolden geçirildi.            


SAÇ VE SAKALINI KESMİŞ


Hayal’in saç ve sakallarını kestiği ve bir hayli zayıfladığı görüldü. 6 ay önceki hastanedeki kontrollerinde 105 kilo olduğu kaydedilen Hayal’in 25 kilo verdiği öğrenildi.


25 KİLO VERMİŞ


1 yıl önce psikolojik sorunları nedeniyle tek başına kaldığı koğuşun yataklarını yaktığı için 'Kamu Malına Zarar Vermek' suçundan 6 ay hapis cezasına çarptırılan Hayal’in psikolojik tedavilerin ardından normale döndüğü ve bu süre zarfında aldığı kiloları verdiği ortaya çıktı.


Sağlık kontrolü tamamlanan Hayal, geniş güvenlik önlemleri altında yeniden cezaevine götürüldü.