Türkiye’nin Savunma ve Uzay Vizyonu Şarköy’de Konuşuldu

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi, Türkiye’nin havacılık ve uzay sanayii alanındaki en önemli etkinliklerden birine ev sahipliği yaptı.

Türkiye’nin Savunma ve Uzay Vizyonu Şarköy’de Konuşuldu

Yayınlama: 03.03.2024
34
A+
A-

Tekirdağın Şarköy ilçesi, Türkiye’nin havacılık ve uzay sanayii alanındaki en önemli etkinliklerden birine ev sahipliği yaptı.

Türk Havacılık Uzay Sanayi (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil tarafından verilen “Türkiye’nin Havacılık Vizyonu” konulu konferans, yerel ve ulusal savunma sanayiindeki gelişmeleri ve Türkiye’nin havacılık alanındaki yerli ve milli başarıları katılımcılara aktardı. Bu önemli etkinliğe, AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel de katılımcı olarak yer aldı.

Konferans sonrası, Cüneyt Yüksel ve Prof. Dr. Temel Kotil, Şarköyde esnaf ve vatandaşlarla keyifli sohbetler gerçekleştirdi.

Cüneyt Yüksel, “Prof. Dr. Temel Kotil gibi değerli bir bilim insanını şehrimizde misafir etmek, ülkemizin savunma alanındaki yerli ve milli atılımlarını gurur veren gelişmelerini dinlemek ve kıymetli büyüğümüzle birlikte Şarköylü hemşehrilerimize bir araya gelmek bizim için büyük bir ayrıcalıktı. Bu buluşma, ilçemizin ve ülkemizin geleceğine dair vizyonumuzu daha da pekiştirdi. Bu tür etkinliklerin, Tekirdağımızın ve Türkiye’mizin sosyal ve ekonomik gelişimine büyük katkılar sağlayacağına inancım tam. ifadelerini kullandı.

Bu tarihi etkinlik, Şarköy ve Tekirdağ için yerel toplulukların ulusal başarı hikayeleriyle bütünleşebileceği, ilham alıp ilham verebileceği platformlar oluşturmanınönemini vurguluyor.