GÜNAY’DAN HİSARCIKLIOĞLU’NA DESTEK

GÜNAY’DAN HİSARCIKLIOĞLU’NA DESTEK

Yayınlama: 15.06.2013
184
A+
A-

 

 

TEKİRDAĞ TSO’DAN M.RİFAT HİSARCIKLIOĞLU’NA DESTEK

 

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi odası başkanı Cengiz Günay yaptığı yazılı açıklamayla ;Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak Ağustos ayında yapılacak Türkiye Odalar ve Borsalar seçimlerinde yönetimimiz, meclisimiz ve genel kurul delegelerimiz ile sayın Başkan M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na tam destek veriyoruz.dedi.

 

Günay ayrıca TOBB ni kendilerine model kurum olarak seçtikleri ifade ederek şunları söyledi.; 12 Mayıs 2013 tarihinde yapılan Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Organ seçimlerinde, Oda üyelerimizin teveccühleri ile yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildim.

 

Genç, dinamik ve çalışma hayatlarında başarılara ulaşmış bir ekip ile yola devam ediyoruz. Bu dönemde Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nın hizmet kalitesini Avrupa standartlarına çıkartmayı, üyelerimize daha iyi hizmet vermeyi hedefliyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalarımızda TOBB’yi kendimize rol model olarak seçtik.

 

Ağustos ayı içerisinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin seçimli genel kurulu yapılacaktır.  2001 yılında göreve gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu, oniki yıllık başkanlığı döneminde TOBB’nin, Odaların ve Borsaların vizyonlarının gelişimine, fiziki imkanlarının AB standartlarına erişmesine inanılmaz katkıları olmuştur. Ayrıca, Türkiye’nin ekonomik ve ticari hayatına yön veren çalışmaları ile reel sektörün önünün açılmasına, sosyal alanda da yaptığı başarılı çalışmaları ile ülkemizde, uluslararası çalışmaları ile de Dünya’da saygı ve takdirle karşılanmaktadır.

 

TOBB Başkanı sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Eurochambres (Avrupa Odalar Birliği) Başkan Yardımcılığı, ICC (Milletlerarası Ticaret Odası) Türkiye Milli Komitesi Başkanlığı, WCF (Dünya  Odalar Fedarasyonu) Genel Konsey Üyeliği ve ABC (Balkan Odalar Birliği) Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmesi ve başarılı çalışmalarından dolayı bir çok ödüle ve devlet nişanına da layık görülmüştür. Önümüzdeki dönemde de sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Başkanı olarak görmek istiyoruz; çünkü kendisi, Oda ve Borsa Başkanlarının, yönetimlerinin, meclislerinin ufkunu, vizyonlarını  geliştirmiş, bölgelerinde birer kanaat önderleri olmaları için özgüven aşılamıştır.

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak Ağustos ayında yapılacak Türkiye Odalar ve Borsalar seçimlerinde yönetimimiz, meclisimiz ve genel kurul delegelerimiz ile sayın Başkan M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na tam destek veriyoruz diye konuştu.