DOLAR 6,8397
EURO 7,6025
ALTIN 379,92
BIST 105.269
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 19°C
Gök Gürültülü

Termik Santral Yapılmayacak

Termik Santral Yapılmayacak
11.12.2018

Kapaklı Belediyesi Aralık ayı ikinci oturumu dün saat 16.00’da Kapaklı Belediye meclis salonunda gerçekleştirildi.

PARTİ MECLİSİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Toplantı öncesi kısa bir konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “ Geçtiğimiz hafta açıklanan listelerde yeniden belediye başkan adayı oldum. Parti meclisine teşekkür ediyorum. Dördüncü dönem adaylığımı da onların imzaları neticesinde ortaya çıkmıştır. CHP’de Kapaklı’da başka aday adayı çıkmadığından dolayı partimiz rahat bir karar aldı. Tekirdağ büyükşehir Belediyesinde Kadir Albayrak, Malkara’da Ulaş Yurdakul, Çerkezköy’de Vahap Akay, Marmaraereğlisi’nde İbrahim Uyan ve hafta sonunda Saray’da sandıktan çıkan Özgen Erkiş Saray’dan belediye başkan adayı çıkmıştır. Aday olan arkadaşlara başarılar diliyorum. Seçimlerin Kapaklı’da şölen havasında geçmesini temenni ediyorum” dedi.

“UYKULARINIZ KAÇACAK”

Seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunan AK Partili meclis üyesi Metin Kanat”  Aday adaylarımızın hepsine başarılar diliyorum. Bizde de adaylık süreci devam ediyor. Sadece Büyükşehir Belediye Başkan adayımız belli oldu. İlçe belediye başkanlarımız ile alakalı anketler ve temayüller yapılıyor. Herkes çok iyi bilsin. Kapaklı’da kazanabileceğimiz bir adayla seçimlere gideceğiz. Adayın ismi açıklandıktan sonra CHP’lilerin uykularının kaçacağını düşünüyoruz. Barış, huzur içerisinde Kapaklı’nın Tekirdağ ve Türkiye’ye örnek bir seçim geçirmesini temenni ediyorum” dedi.

“PARTİ ROZETİNİ ÇEKMEYECE KOYUYORUM”

Yerel anlamda İrfan Mandalı ve ekibinin halkın teveccühünü alacağını kaydeden Başkan Mandalı “ Dün nasılsa bugün de öyle olacaktır. Yapılan anketlerde ve araştırmalarda görülüyor. Biz başkanlığa seçildiğimiz zaman parti rozetimizi çekmeceye atarak herkesin başkanı oluyoruz. O yüzden kazanacak tüm adaylara da bu tavsiyeleri de veriyorum” dedi.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Konuşmaların ardından İmar Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen maddeler görüşüldü. Bir önceki toplantıda İmar Komisyonuna havale edilen 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar plana değişikliği konusu ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ait madde komisyon tarafından oy birliği ile kabul edilirken, Komisyonun aldığı oy birliği kararı meclis tarafından da oy birliği ile kabul edildi. İmar komisyonuna havale edilen Atatürk mahallesi İstiklal caddesi üzerinde bulunan ve 1278 numaralı imar adasının doğusunda yer alan pak alanlarını kapsayan alan için hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği de onaylanmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gönderilmesi komisyonca oy birliği ile kabul edildi. Komisyonun aldığı kararda meclisten oy birliği ile geçti.

İKİ PİKNİK MASASI VERİLECEK

Plan ve Bütçe komisyonuna havale edilen Kırklareli Pınarhisar Yenice köyü muhtarlığının mesire alanlarında kullanılmak üzere kapalı piknik masası talebi görüşülürken, komisyon ise belediyenin iki adet piknik masası vermesini oy birliği ile kabul etti. Gündemin bir diğer maddesinde ise Mali Hizmetler Müdürlüğünün ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün görev çalışma yönetmeliği konulu yazısı görüşülürken, yönetmeliğin daha detaylı olarak incelenebilmesi için komisyon çalışmalarının devam etmesine oy birliği ile karar verildi. Komisyonun aldığı bu karar meclis tarafından da oy birliği ile kabul edildi.

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Gündemin bir diğer maddesinde Çerkezköy K1 tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu müdürlüğünün talebi görüşüldü. Komisyon yaptığı bilgilendirmede “ Çerkezköy K1 tipi Kapaklı ceza infaz kurumunun bir adet buzdolabı, beş adet tuğlalı soba, 40 adet soba borusu, 10 adet soba boru dirseği ihtiyaçlarının belediyemiz tarafından karşılanması uygun olduğuna komisyonumuzca oy birliği ile karar verildi” dedi. Komisyonun aldığı kararda meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.

“ŞİMDİ KARAAĞAÇ’A GELDİNİZ”

Toplantının son gündem maddesinde Karaağaç Mahallesi 199 ada 2 nolu parselde bulunan arsa vasfındaki taşınmazın satışına ilişkin komisyon raporu görüşüldü. İlgili talep komisyonda oyçokluğu ile kabul edilirken, AK Parti grubu adına konuşan Metin Kanat“ Satılan yerlerin parasıyla hizmet yapmadınız. İller Bankasından kredi alamadığınız için bu yerleri satışa çıkartıyorsunuz. Kapaklı’da satılacak yer kalmadı. Şimdi Karaağaç’taki yerleri satıyorsunuz. Seçimlerden sonra Yanıkağıl-Pınarça’da imar çıkınca da oraya da geçeceksiniz. Hastane yerinde 30 dekar alan kazandık. Parselasyon yaptık ve satışa çıkardık. 1 tane alıcı çıktı ve 3 parsel aldı. Belediyeden alacağına mahsuplaşma yaptı. Yani belediyenin kasasına bir kuruş para girmedi. İkinci satışa kimse katılmadı. Üçüncü satış da 21 Aralık’ta yapılacak. Biz alıcı bekliyoruz. İller Bankası’ndan kredi alsaydık yer satmak zorunda kalmazdık” dedi.

“BORÇSUZ BELEDİYE HİZMET YAPMAYAN BELEDİYEDİR”

Kanat’ın bu sözlerine cevap veren Mandalı, satışa çıkardıkları bu yerlerin yeni doğmuş tapular olduğunu kaydetti. Mandalı “ Ciddi anlamda bir arsa satışımız olmadı. Kendi yağımızla kavrulan bir belediyeyiz. Gelecek paraları da peşin harcayan bir belediye değiliz” açıklamasında bulundu. Mandalı’nın bu sözleri üzerine tekrar konuşan Kanat “ Borçsuz belediye hizmet yapmayan belediyedir. Tekirdağ’da ki bütün belediyeler İller Bankasından kredi alıyor. Bizim belediyemiz alamıyorsa sizde bir sorun vardır” diye konuştu.

“ANIRARAK ANLATACAĞIM”

Asfalt plenti kurulması planlanan alan mühürlendiği için firmanın zamanında işe başlayamadığını kaydeden Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürü Abdullah Çakmak, teminat gelir kaydedilerek sözleşmenin iptal edildiğini, yeni bir ihalenin hazırlanma aşamasında olduğunu dile getirdi. Asfalt plenti ile termik santral konusunu seçim meydanlarında anlatacağını ifade eden Mandalı “ İki adet seçim otobüsüm var. O otobüslerin üstüne çıkıp bunları anırarak anlatacağım” dedi.

“TERMİK SANTRAL YAPILMAYACAK”

Pınarça’ya termik santral kurulmayacağını, bu konuda yazı geldiğini söyleyen Ak Partili Metin Kanat da “Bunu seçim malzemesi olarak kullanamayacaksınız. 2018 yılı Kapaklı’nın yılı olacak denildi ama Kapaklı için hüsran yılı oldu. Herhangi bir çalışma yok” diye konuştu. Metin Kanat’ın ‘Termik Santral kurulmayacak’ sözleri üzerine  meclis üyeleri ile birlikte kendisini alkışlayan Mandalı “Pınarça’ya kurulmayacaksa hep birlikte alkışlıyoruz. Ama bunun temelli mi iptal edildiği, yoksa seçim süreci diye ertelenip ertelenmediğini de zaman gösterecek” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.