TEMSİLİ ATATÜRK’Ü CANLADIRAN SANATÇIDAN ŞAŞIRTAN SÖZLER.?

TEMSİLİ ATATÜRK’Ü CANLADIRAN SANATÇIDAN ŞAŞIRTAN SÖZLER.?

Yayınlama: 25.08.2015
231
A+
A-

 

TEMSİLİ ATATÜRK'Ü CANLADIRAN SANATÇIDAN ŞAŞIRTAN SÖZLER.?

 

Mustafa Kemal Atatürk'ün Tekirdağ'a gelişi ve harf inkılabının kabulünün 87. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.Tekirdağ merkez ilçe Sülüymanpaşa sahil dolgu alanında bulunan Eski İskele de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Tekirdağ'a gelişi temsili olarak canlandırılmasıyla başladı. Buraya kadar herşey normaildi. ancak Temisli Atatürk'ü canladıran İstanbul Devlet opera ve bale Sanatçısı Gökhan Akyüz, önünde kendisini görüntüleyen birden fazla kamera olmasına rağmen Arkasında yürüyen heyete, seslenerek " Erkekleri si…tir edin karıları Dipnot alın" Diye küfürlü kelimeler kullanıp herkesi şaşırttı. 

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/cVu4oa49scA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 

Ardından Halkı selamlayarak iskeleden yürüyen temsili Atatürk Akyüz, vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. Kendisini karşışılayan Kadın, Erkekli vatandaşlar Az ilerde ağza alınmayacak sözler sarf eden kişinin söylediklerini duysalar ne derlerdi acaba. Daha sonra Sahil alanındaki Harf İnkılabı Anıtı'na çelenk konulmasıyla devam eden etkinlik, Büyükşehir belediyesi kültür merkezi salonunda devam etti.