ÖDÜL YERİNE BAKIN NE YOLLADILAR..

ÖDÜL YERİNE BAKIN NE YOLLADILAR..

Yayınlama: 09.04.2015
245
A+
A-

 

5000 TL ÖDÜL BEKLERKEN KUTUDAN ÇIKAN CILDIRTTI


Tekirdağ'da bir televizyondaki yarışmadan 5 bin lira kazanan Murat Akbal, kendisine hediye çeki diye gönderilen kutudan tüy dökücü krem çıkınca neye uğradığını şaşırdı.Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde oturan 42 yaşındaki Murat Akbal, telefonla katıldığı bir televizyondaki yarışmadan 5 bin lira kazandığını, ancak kendisine hediye çeki diye gönderilen kutudan kazı kazan kartı ve tüy dökücü krem çıktığını söyleyerek polise şikayette bulundu.

ARAYIP ADRESİNİ İSTEDİLER


Çorlu'da nakliye işleri yapan Murat Akbal, önceki akşam bir televizyon programındaki soru cevap yarışmasına telefonla katıldı. Televizyonda soruları doğru cevapladığı için 5 bin lira kazandığını anlatan Akbal, yarışmanın ardından televizyon adına kendisiyle irtibat kuran kişilerin adresini isteyip ödül çekini kargoyla göndereceklerini söyledi."KİMSEYE ULAŞAMADIM"


Bir gün sonra evine gelen kargo görevlisine 69 lira ödeme yaptığını ifade eden Akbal, "Gelen kutuda kazandığım 5 bin liralık ödül olduğunu zannediyordum. Kutuyu açtığımda ise tüy dökücü krem, kahve, kazı kazan kartı çıktı. Çok şaşırdım, televizyonu defalarca aramama rağmen kimseye ulaşamadım. Dolandırıldığımı anlayıp polis merkezine gittim ve kanaldan şikayetçi oldum" dedi.


Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü, Akbal'ın şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı.