YENİ PATRON ORHAN ÇEBİ

YENİ PATRON ORHAN ÇEBİ

Yayınlama: 11.06.2013
363
A+
A-

 

YENİ PATRON ORHAN ÇEBİ

 

Tekirdağspor Olağan üstü Kongresi Belediye Gençlik Merkezinde yapıldı. Kongreye tek aday olarak giren Orhan Çebi Başkan Seçildi.

 

Kongrenin Divan başkanlığını Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Divan Üyeliklerini ise Kent Konseyi Başkanı Levent Gündoğdu, Kulüp Müdürü Hüseyin Gençdal ve iş adamı Lüftü Çebi yaptı.

 

Kongrede konuşan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Tekirdağspor Kulübü Başkan Gürsel Erbap’ın başarılı bir yönetim sergilediğini söyledi.

 

Kulüp Başkanı Erbap’ın yeni sezon için kulüp başkanlığını bırakmak için kendisine geldiğini ifade eden, Vali Yerlikaya, şunları kaydetti; “ Tekirdağspor Kulüp Başkanı Gürsel Erbap, kulüp başkanlığını bırakmak için bana geldi. Bende Çebi ailesi ile görüştüm. Çebi’ler de Tekirdağspor Kulübüne destek olmayı kabul ettiler ve aday oldular. Tekirdağspor’a desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim. Bugün burada Hem yeni Başkan Orhan Çebi’ye hem de eski kulüp başkanı Gürsel Erbap’a hoş geldiniz diyorum. Gürsel Erbap Kulüp başkanlığından ayrılsa bile her zaman aramızda ve desteğine devam edecek. Tekirdağsporun gelecek sezon 15 puan fark ile şampiyon olacağına inanıyorum.”

 

Tekirdağsor Kulübü başkanı Gürsel Erbap’ta Tekirdağspor’u kahve köşelerinden kurtarıp, BAL Ligine çıkardıklarını ifade ederek, “ Tekirdağspor’ 2 yıldır başları ile görev yaptık. Her sene şampiyonluk sözü vermiştik tutamadık ama  Tekirdağspor’u kurumsal bir yapıya kavuşturduk. Bölgesel Amatör ligde an fazla seyircisi olan bir takım haline getirdik. İnanıyorum ki bundan sonraki yönetim bizden daha da başarılı olur” dedi.

 

Kulüp Başkanı Gürsel Erbap’ın konuşması sırasında Tekirdağsor Genel Kurul Delegeleri sık sık alkışladı.

 

 Tekirdağspor’un yeni Başkanı Orhan Çebi ise Yaşar Kaptan Çebi’nin Hiçbir karşılık beklemeden, Tekirdağspor'un başarısı için büyük bir özveriyle sponsorluğunu üstlendiğini söyledi.

 

Yaklaşık yarım asırlık bir geçmişi olan bu kulübün 'Bölgesel Amatör Lig'de yer alması tüm Tekirdağ yaşayanlarını üzdüğünü ifade eden Yeni Başkan Çebi, şunları kaydetti; “Önümüzdeki yıl Büyükşehir olmaya hazırlanan, yaklaşık 1 milyon nüfuslu bir İlin takımı aynı yıl içerisinde şampiyonluğunu ilan ederek Tekirdağ halkına ikinci bir mutluluğu yaşatmalıdır. Geçtiğimiz sezon futbol tabiri ile direkten dönmüş olsak da şampiyonluk ateşi tüm taraftarlarımızı sarmıştır. Bu yıl kulübün gerçek sahipleri olan taraftarlarımız şunu bilmelidir ki; Hedeflerimiz 3. Lig'le sınırlı değildir. Bizlerin görevi Tekirdağspor'u sportif başarı yanında; tesisleşme, alt yapı ve kalıcı gelirler konusunda da güçlü kılmaktır. Tekirdağ yaşayanları olarak bu renklere gönül vermiş bizler, kalıcı başarılar arzuluyorsak kenetlenmeliyiz. Bu mücadeleyi birlikte vermeliyiz. Taraftarımız her şeyimiz… Onlarla içte ve dışta, oynayacağımız tüm maçlarda birlikte olacağız. Stadımızda küfrün yok olması tüm Tekirdağ'ların beklentisi. İçeride oynayacağımız maçlara, kadınlar ve çocuklar için şehir merkezinden otobüsler kaldıracağız. Ailece maç seyretmenin keyfini birlikte yaşayacağız. Rekabete, 'Fair-Play Ruhu Gerek' Önce insan diyerek tüm maçlarımızda Fair-Play ruhu ile hareket edeceğiz. Tekirdağspor'a mevcut stadın yeterli olmadığı hepimizce bilinen bir gerçektir. Bu konuda Valimizin çalışmalara başladığını biliyoruz ve kendisine her türlü yardımı yapmaya hazırız.”

 

Yapılan Olağan Üstü Genel Kongrede yönetim kurulunda şu isimler yer aldı; Orhan Çebi, Fatih Erdöl, Ercan kısa, Şükrü Akçaoğlu, Cüneyt Pullukçu, Sadık Baş, Atakan Tuncel, Ali Rıza Adalı, İsmet Teberoğlu

 

Gürsel Erbab’ın başkanlığındaki Tekirdağspor yönetimi, 2 sezon önce futbolcuları çay bahçelerinde toplanan, Tekirdağspor futbol takımını alarak, süper Amatör Kümeden BAL ligine çıkartmış, şampiyonluğu ise 2 puan fark ile kaçırmıştı

 

Kongre sonrasında Sosyal paylaşım sitelerinden, “ Elveda Büyük Başkan”, Bu taraftar seni asla unutmayacak” tweet leri atıldı.