Tekirdağlı Balıkçılarda Karides Bereketi

Tekirdağlı Balıkçılarda Karides Bereketi

Yayınlama: 01.02.2023
2.969
A+
A-

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde küçük tekne balıkçıları karides av yasağının kalkmasının ardından Marmara denizinde karides avına çıktı.

Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, balıkçıların yüzünün karidesle güldüğünü söyledi. Karides, dil ve pisi balığı avcılığının ocak ayında yasaklanmasının kalkması ile birlikte küçük tekne balıkçılarının denize açıldığını anlatan Pehlivanoğlu, balıkçıların limana dönmeye başladığını belirtti. Balıkçıların limana dönmesi ile birlikte, mutfaklarında karides lezzetini özleyen vatandaşlar telefonlar ile balıkçılara ulaşarak karides siparişleri verdiler.

Küçük tekne balıkçıları gece saat 00:00 itibarı ile açıldıkları Marmara denizinden bereket ile geri döndüler. Konuyla ilgili açıklama yapan Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, “Yaklaşık bir ay süren yasağın ardından balıkçılar karides avcılığına başladı. Bugün bereketli bir gün oldu. bundan sonraki süreçte 3 ay karides avcılığına devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza taze ve uygun balık yedirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Karides’in tezgahlarda 80 lira olması bekleniyor.