Tekirdağ’dan Urfa’ya 50 AFAD Gönüllüsü Yola Çıktı

Tekirdağ’dan Urfa’ya 50 AFAD Gönüllüsü Yola Çıktı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.02.2023
690
A+
A-

Merkez üssü Kahramanmaraş olan büyük deprem sonrasında bölgede ki çalışmalara katılmak üzere Tekirdağ’dan 50 AFAD gönüllüsü vatandaş Urfa’ya doğru yola çıktı.

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen deprem sonrası etkilenen 10 ilde enkaz arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Tekirdağ’ın dört bir yanından AFAD gönüllüsü vatandaşlar deprem bölgesine gitmek üzere yola çıkıyor. Tekirdağ Valiliği önünden kalkan otobüsle 50 kişilik AFAD gönüllüsü vatandaş Urfa’da ki çalışmalara katılmak üzere yola çıktı.

Konuyla ilgili açıklama yapan kafile başkanı Necmi Özgül; ‘’ Allah nasip ederse deprem bölgesine yaraları sarmak için gidiyoruz. Tekirdağ ve Çorlu’dan arkadaşlarımız var. Allah kısmet ederse biraz sonra çıkacağız yola, orada elimizden geldiği kadar ne yapabiliyorsak nasıl yardım edebiliyorsak, orada ki arkadaşlarımıza, orada ki insanlarımızla beraber olacağız. Allah kısmet ederse 72 saatlik bir görevimiz var. Bu görevi layıkı ile yapıp kime dokunabilirsek, kime yardım elimizi götürebilirsek inşallah başarılı oluruz. İnşallah orada ki arkadaşlarımıza yardımcı oluruz. Şuanda Urfa’ya gideceğiz inşallah hedefimizde Urfa var. Sonrasında bilmiyoruz, ilk önce bir Urfa’ya gidelim sonrasında ne olacağını bilmiyoruz. AFAD gönüllüsüyüz hepimiz gönüllü olarak gidiyoruz. Hepimizin farklı meziyetleri var, inşallah orada bir fayda sağlarız. Çünkü televizyondan seyrettiğimize göre çok iç açıcı görüntüler yok. O yüzden milletimiz ve devletimiz el ele inşallah yaraları saracağız.

Tekirdağ Valiliği önünden kalkan AFAD Gönüllülerini taşıyan otobüs vatandaşların uğurlaması ile yola çıktı.

REKLAM ALANI