SAHTE MÜFETTİŞLERE DİKKAT!!!

SAHTE MÜFETTİŞLERE DİKKAT!!!

Yayınlama: 26.04.2016
303
A+
A-

 

SAHTE MÜFETTİŞLERE DİKKAT!!!

 

Tekirdağ'da bazı firmalara SGK müfettişi gibi gidip firma sahiplerine usülsüzlük ve eksikleri olduğunu söyleyip, Cezai işlem yapmamak karşılığında rüşvet isteyen sahte müfettişler Tekirdağ Emniyet müdürlüğü hırsızlık büro ekiplerine takıldı.İddiaya göre Ellerinde sosyal Güvenlik kurumu bölge müdürlüğüne ait sahte kaşeler ve kimlikler düzenlyen R.S, T.Ö ve K.B isimli 3 kişi, Tekirdağ Ve ilçelerinde bazı firmalara giderek denetim yaptılar.İş yeri sahiplerine sigortasız işçi tespit ettik, Veya evraklarınızda eksikler var cezai işlem uygulayacağız dedikten sonra, inceleme yapıp bir süre sonra geleceğiz diyerek iş yerinden ayrılan şüpheliler, Daha sonra farklı bir adamları aracılığı ile, Arkadaşlar size ağır cezalar yazacaklar. Ancak ben konuşurum bir miktar para verirseniz işlemi durdururum teklifini sunudular.


Ne yapacakları konusunda kararsız kalan bazı firma sahiplerinden rüşvet alan şüpheliler oradan ayrıldılar. Tekirdağ Emniyet müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleri bu konuda gelen bir ihbarı değerlendirerek, şüphelilerin içerisinde olduğu ve Plakası belirlenen  otomobili Fatih Sultan Bulvarında durdurarak incelemey aldılar.


 
POLİSE DE RÜŞVET TEKLİF ETMİŞLERŞüphelilerin içerisinde bulunduğu otomobilde yapılan incelemde 10 Bin TL para ve SGK Bölge müdürülüğü adına düzenlenmiş sahte kaşe ve evraklar ele geçirildi. Şüphelilerden biri, Söz konusu otomobilde arama yapan polis memuruna " Bizi bırakırsan sana 5 Bin TL veririm. Biz eskiden bu işleri yapıyorduk. Şimdi yapmıyoruz" dediği, Ancak memurun bu teklife aldırış etmeden nbetci Cumhuriyet savcısına durumu bildirdiği öğrenildi. Ekipler tarafından gözaltına alınan zanlılardan R.S, çıkarıldığı mahkemede görevli polise Rüşvet teklif etmek, Kamu görevlisine sahte belge sunmak suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi..
 
 
 
 
Diğer iki şüpheli ise denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.