SAHTE PARALARLA TATİL ERKEN BİTTİ

SAHTE PARALARLA TATİL ERKEN BİTTİ

Yayınlama: 16.08.2015
280
A+
A-

 

SAHTE PARALARLA YAKALANDILAR

 

Tekirdağ polis imdat telefonununa yoğun bir şekilde kendilerine sahte para verildiği yönünde gelen ihbar üzerine harekete geçen Tekirdağ emniyet müdürlüğü ekipleri, eşkalleri belirlenen H.K ve T.A isimli iki şüpheliyi Şarköy ilçesi girişinde yakaladı. 


İddiya göre ellerindeki bol miktarda sahte 200 banknotlarla önce il merkezinde bir çok noktada, daha sonra Mürefte ve Hoşköy'de gözlerine kestirdikleri dükkanlardan alış veriş yaptılar. Esnafa 200 TL sahte banknot verip para üzeri aldıktan sonra uzaklaşan 2 şüpheli şahıs hakkında 155 polise ihbar yağdı. Harekete geçen polis, bir işyerinin güvenlik kamerasından şüphelilerin eşkallerini belirledi. Yapılan araştırmada zanlıların il merkezinden ayrıldıkları ve Şarköy ilçesinde aynı yöntemle esnafı dolandırdıklarını saptadı.


Emniyet tüm ilçelere şüpheli şahısların eşkallerini bildirerek dikkatli olamaları konusunda uyardı. Bu sırada Şarköy Narkotim ekipleri, ilçe girişinde  şüpheli bir aracı durdurdu. Araç ve şahısları inceleyen polis, araçtaki kişilerin aranan kişiler olduğunu belirledi. Araçtakilerin üzerlerini arayan polis  şüphelilerin ayakkabıları içerisinde 13 Adet sahte 200 Lük banknot buldu. 


Göz altına alınan şüpheliler,  İstanbul'dan tatil için Tekirdağ'a geldiklerini ve söz konusu paraların sahte olduğunu bilmediklerini söyledikleri ileri sürüldü. İlçeden alınan zanlılar ifadeleri alınmak üzere Tekirdağ emniyet müdürlüğüne getirildi. Olayla ilgilisoruşturma sürüyor.