Tekirdağ’da Sağanak Yağış. 1 Ev, 14 İşyerini Su Bastı

Tekirdağ’da Sağanak Yağış. 1 Ev, 14 İşyerini Su Bastı

Yayınlama: 15.08.2022
1.205
A+
A-

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Kumbağ mahallesinde sabah saatlerinde bastıran sağanak yağışta bir çok bir ev ve iş yerini su bastı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünü uyarılarından sonra Tekirdağ’da sabahın erken saatlerinde şiddetli yağış etkili oldu. Yağışla beraber Kumbağ Mahalllesinde bulunan İnönü Caddesinde bulunan bir ev ve dükkanları su bastı. İşyerlerine su girdiğini fark eden esnaflar, durumu yetkililere bildirerek kendi imkanlarıyla temizleme çalışması başlattı. Bölgeye gelen TESKİ VE İtfaiye ekipleri de su tahliye çalışması başlattı.

14 DÜKKAN VE EVİ SU BASTI

Bölgede suların tahliye işlemi sürerken, Kumbağ Jandarma Karakol Komutanlığına bağlı ekiplerde bölgede inceleme ve araştırma işlemi başlattı. Yapılan incelemeler sonucunda 14 işyeri, ve 1 evi su bastığı tespit edildi. Esnafların beyanına göre toplamda 160 bin liralık hasar oluştuğu ifade edildi.

Dükkanını su basan Veysel Karani Selen; ‘’Buralara mazgal yapsın Kadir Albayrak, CİMER’e her yere haber verildi hiçbir şey yok. İkinci tanker bu, tepeden geliyor şuraya mazgal yapması lazım. Oraya mazgal yapacak dükkanlara su basmayacak.’’ Dedi.

Dükkanlarını 2. Defa su bastığını belirten Sezai Eken; ‘’Burası yapılırken neden pis su gideri yapılmadı ? Kanalizasyon yaptık dediler. Nerede pis su gideriniz, yaptınız mı yapmadınız. Yolu yükselttiniz yıllardır biz burada esnafız 2 oldu siz bu yolu yaptıktan sonra bizim dükkanlarımızı su basıyor. Sezon başında tezgah açıyordum zabıtalar, geldiniz bana ceza kestiniz, bir tane etiketim yoktu, hani hizmetiniz bu mu ? Haram zıkkım olsun hepinize.’’ İfadelerini kullandı.

20 Yıldır aynı sorunu yaşadıklarını belirten İrfan Bilgiç; ‘’Biz yazlıkçı olduğumuz için öncelikle mecburen dükkanlarımızda yatıyoruz, çoluk çocuk,kardeşlerimiz hepimiz dükkanda yatıyoruz. Bir bağrışmalar geldi ondan sonra dükkan su içinde daha doğrusu bir de elektrik aksamları vardı ilk önce onları çektik, ondan sonra ilk gelen jandarma oldu. Söylüyoruz yani şu görünen alandan olduğu gibi buranın kotu altta. Kaldırımla cadde düz o yüzden her yıl perişan oluyoruz. 20 Yıldır aynı şeyi çekiyoruz, en ufak yağmurda olduğu gibi su içerde. Yetkililere sesleniyoruz, TESKİ’ye sesleniyoruz bir çaresi var ama yapmıyorlar.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.