Kızını kurtarmak isterken baba ve oğlu boğuldu

Kızını kurtarmak isterken baba ve oğlu boğuldu

Yayınlama: 28.08.2016
327
A+
A-

 

Kızını kurtarmak isterken baba ve oğlu boğuldu

 

Tekirdağ''ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Kumbağ mahallesinde kayalıklardan denize düşen kızını kurtarmak isterken suya atlayan baba ve 17 yaşındaki oğlu dalgalara kapılarak boğuldu. Kızları ise vatandaşlar tarafından kurtarıldı.


İddiaya göre dün akşam saatlerinde Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesi bağlı Kumbağ mahallesine gelen Adnan Akın, Burhan Akın ve 16 yaşındaki kızı Esma Akın Kumbağ balıkçı limanının yanındaki kayalıklara geldiler. İddiaya göre 16 yaşındaki Esma dengesini kaybederek denize düştü.

 

KIZINI KURTARMAK İSTERKEN BABA BOĞULDU

 

Kızının denize düştüğünü gören baba Adanan Akın ve oğlu Burhan Akında tereddütsüz deniz atlayarak Esmayı  kurtarmaya çalışsalar da başarılı olamadılar. Etraftan olayı gören vatandaşlar denize düşen aileye yardıma koşup, Esma Akını denizden çıkardılar. Daha sonra aşırı dalgalı olan denizde açığa sürüklenen baba Adnan Akını kıyıya çıkardılar. Baba ve kızı Esma Akın olay yerindeki ambulansla Tekirdağ devlet hastanesine sevk edildiler. Baba Adnan Akın burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken kızı Esma Akın'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 

17 YAŞINDAKİ BURHAN BİRGÜN SONRA BULUNDU

 

Vatandaşların haber vermesi ile olay yerine gelen Jandarma, AFAD, AKUT, ve sahil güvenlik ekipleri dalgaların arasında kaybolan 17 Yaşındaki Burhan Akın'ı arama çalışması yaptılar. Karanlığın basması ile aramalara son veren ekipleri bu sabah erken saatlerde yaptıkları aramalarda Burhan Akın'ın cansız bedenine olay yerinde 50 metre açıkta ulaştılar. Devlet hastanesinin morguna kaldırılan Burhan Akın Ailesine teslim edileceği öğrenildi. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.