Tekirdağ’da ki STK’lar İsrail’i Kınadı

Tekirdağ’da ki STK’lar İsrail’i Kınadı

Yayınlama: 10.05.2021
389
A+
A-

Tekirdağ’da, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını kınamak için STK’lar ve onlarca vatandaşlar gece saatlerinde bir araya geldi.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kınamak için Tekirdağ’da STK’lar ve onlarca vatandaş gece saatlerinde Tekirdağ Valiliği önünde bulunan meydanda bir araya geldi. Tekirdağ eski valilik binası önünde toplanan vatandaşlar çeşitli döviz ve pankartlar açarak İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını kınadı. Zaman zaman ‘Kahrolsun İsrail’, ‘Siyonist elçilik kapatılsın’, ‘Filistin direnişimiz’ gibi sloganlar atan vatandaşlar, Tekirdağ’daki STK’ların İsrail’ yönelik kınayıcı açıklamalarından sonra dağıldı.

KUDÜS’E UZANAN ELLER KIRILIR

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları kınamak için Tekirdağ Valiliği önünde toplanan gruba STK’ları temsilen İHH Temsilcisi Süleyman Çalışkan konuştu. Çalışkan; ‘’Kardeşlerim, biz ikinci döneme girdik artık ey Rabbim ümmetin suskunluğunu sana şikayet ediyorum diyen Şeyh Ahmet Yasin, artık bu sözün bir anlamı kalmadı. Biz artık suskun değiliz, susmayacağız. Kudüs İslam’ın başkentidir. Uçaklarla da gelseniz, tanklarla da gelseniz, Mescid-i Aksa’ya sizi sokmayacağız. Netenyahu, şuanda hükümetini kuramıyor, azınlık durumuna düştü. Çünkü Mescid-i Aksa’ya, Kudüs’e el uzattı. Kudüs’e uzanan eller kırılır, rezil olur.’’ Dedi.