BU KAHRAMAN’A ÖDÜL VERİLMELİ…

BU KAHRAMAN’A ÖDÜL VERİLMELİ…

Yayınlama: 09.10.2015
343
A+
A-

 

BU KAHRAMAN'A ÖDÜL VERİLMELİ…

 

Tekirdağ'da önceki gün tarihi binadaki yangını söndürürken enkaz altında kalan itfaiye eri Muharrem İkizler'in aynı gelen bir ihbara giderek bir binanın bodrumuna sıkışan yavru köpeği canını hiçe sayarak kurtarması kameraya yansıdı.


İddiaya göre, Altınova Mahallesi'nde bir apartmanın altındaki boşlukta köpeğin sıkıştığı ihbarını alan itfaiye ekipleri ve Muammer İkizler’de köpeği sıkıştığı yerden kurtarmak için olay yerine gitti. Apartmanın altındaki küçük bir boşluğa sıkışan ve sıkıştığı yerden çıkamayan köpek açlıktan ölmek üzereyken Muammer İkizlerin sürünerek girdiği boşluktan güçlükle çıkarıldı.

ÇOÇCUKLAR TEŞEKKÜR EDİP ROPORTAJ YAPTILAR


Olay yerindeki çocuklar kahraman itfaiyecinin küçük köpeği kurtarmasının ardından kendisine teşekkür edip cep telefonu kamerası ile duygularını sorup teşekkür ettiler. İkizler’de çocukların kaydettiği telefona” Bu yavru köpeği kurtardığım için Dünyanın en mutlu insanıyım. Ancak bizim vatandaşlarımız belemek için aldıkları köpekleri sonradan terk ediyorlar. Bu hayvanlar da yavrulamak için bu tür yerlere giriyor ve sıkışıyorlar diye konuştu.AKŞAM KENDİSİ GÖÇÜK ALTINDA KALDIÖnceki gün müdahale sırasında yıkılan 3 katlı metruk binada göçük altında kalan İtfaiye eri Muharrem İkizler (47)'i kurtarmak için mesai arkadaşları yaklaşık bir buçuk saatlik çalışmanın ardından göçük altından yaralı kurtarılan Muharrem İkizleri kurtardılar. (47) İkizler olay yerine gelen ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesine sevk edildi. Göçük altında kalan itfaiye erinin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

 

KADİR ALBAYRAK, ÖDÜLLENDİRMELİ


Hayatını hiçe sayarak müdahale ettiği yanan binanın çökmesi ile enkaz altında dakikalarca kalan bu "Kahraman" İtfaiyecinin, Minik bir köpek yavrusunu kurtarmak için sergilediği örnek davranışından dolayı, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir  Albayrak Tarafından ödüllendirilmesi bekleniyor.