TEKİRDAĞ’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

TEKİRDAĞ’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Yayınlama: 19.09.2013
189
A+
A-

 

TEKİRDAĞ’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

 

19 Eylül Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Tekirdağ’da da törenlerle kutlandı. Tekirdağ Valiliği Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen törende Atatürk Anıtı’na Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye çelengi sunuldu.


Çelenk sunulmanın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okumasıyla devam eden törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Öğretmen Mediha Mehmet Tetikol Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Yeter Sağlam tarafından yapıldı.


Yeter, “Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasını müteakip Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM’nin 19 Eylül 1921 günü 153 sayılı kanun ile Mareşallik rütbesini ve gazilik unvanını91. Yıldönümü olduğunu belirterek, “Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin yanı sıra, Kore Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin var oluş mücadelesinde ve iç Güvenlik Harekâtı sonunda sonucunda kazanılan gazilerimizi onurlandıracağımız gündür.” dedi.

 

Yapılan konuşmanın ardından öğrencilerin şiir okumasıyla tören son buldu.

 

 

Törene, Vali Ali Yerlikaya, Garnizon Komutanı Halil Erkek, Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Ak Parti Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.