FRENİ BOŞALAN KAMYON EVE DALDI

FRENİ BOŞALAN KAMYON EVE DALDI

Yayınlama: 06.10.2015
202
A+
A-

 

FRENİ BOŞALAN KAMYON EVE DALDI

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi, Altınova mahallesinde yokuş aşağı indiği sırada freni patlayan kamyon yola çıkmamak için tek katlı bir eve daldı. Kazada sürücü çeşitli yerlerinden yaralandı.


İddiaya göre, 39 LP 395 plakalı kamyon sürücüsü Onur Y,  Altınova mahallesinde yükünü boşalttıktan sonra,  Şirinsoylu sokak üzerindeki yokuştan aşağı indiği sırada frenlerin tutmadığını fark etti. Yolun bitiminde trafik yoğunluğu olan caddeye çıkmadan kamyonu durdurmak isteyen sürücü Onur Y.  yolun solunda bulunan tek katlı evin duvarına doğru yöneldi. Büyük gürültüyle evin duvarını yıkan kamyon güçlükle durabildi.


KAHVALTI SOFRASINDAYDILARSöz konus  evde  o sırada kahvaltı yapan ev sahibi, Nebahat ve Levent Ataseven neye uğradığını şaşırdı. Sürücü ise çarpmanın etkisi ile kabinde sıkıştı. Olay yerine gelen kaza kırım ekipleri sürücüyü sıkıştığı yerden çıkararak ambulansla hastaneye sevk ettiler. Sürücü Onur Y ise polise verdiği ifade de; Yokuş aşağı inerken Vites ve şanzuman kilitlendi. Birden araç kendi kendine hızlandı. Dediği öğrenildi. Kamyonun çarptığı evde maddi hasar oluşurken,  Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.  

FOTOĞAFLAR; Adem YALÇIN