TRAKYA TARIM’DAN TOHUMCULUK SEMİNERİ

TRAKYA TARIM’DAN TOHUMCULUK SEMİNERİ

Yayınlama: 21.04.2016
254
A+
A-

 

TRAKYA TARIM'DAN TOHUMCULUK SEMİNERİ

 

Tekirdağ Trakya Tarım yeni ürünlerini basın toplantısı ile Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası'nda tanıttı.Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen basın toplantısına Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Özden, Tekirdağ Ticaret borsası başkanı Osman Sarı, Marmara Un Sanayi Dernek Başkanı Kadir Kale ve Yönetim kurulu ile dernek üyeleri katıldı. basın mensupları katıldı.


Trakya Tarım konusunda bilgi veren İlhami Özcan Aygun şu şekilde açıklama yaptı: ''Biz bu işin sacayağıyız. Hepimiz birimiz birimiz hepimiz için varız. Bu zamana kadar çıkardığımız ve çıkaracağımız ürünler hem bizim hem de çiftçiler açısından  yararlı ürünlerdir. Bizler Trakya Tarım'ı 1995 yılında ana hedefi kalite olarak belirlenip bu zamana kadar geldik. Bunun neticesinde AR-GE kalite standartlarına uygun olmak ve kuraklığı engellemekti amacımız ve elimizden geldiğince hedefimize ulaştık.''


YENİ ÜRÜN RUMELİ


Firmamız yerli ar-ge'miz kendi ar-ge'mizdir. Yeni ürünümüzü önümüzdeki sene içinde piyasaya süreceğiz.  Adını yaşadığımız topraklardan esinlenerek Rumeli verdik. Yeni ürünümüz Rumeli'nin ardından çıkacak olan ürünler hem bizim hem çiftçinin hem de firmaların yüzünü güldürecektir.'' dedi.


ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLECEK


TSO Meclis Başkanı'nın ardından konuşma yapmak üzere kürsiye Ar-Ge Müdürü Samet Doğan çıktı. Doğan '' %100 yerli sermayemiz'' diyerek sözlerine şu şekilde devam etti: “1995 yılında Tekirdağ'da kurulan firmamızın misyonu yerli ve yabancı şirketlerle işbirliği yaparak herkese güven vermektir. 4 bin metre kare kapalı depoya sahibiz. En son teknolojiyle tohumlarımızı üretiyoruz. Dermasyasyon olarak dünya devleri arasındayız. Türkiye'nin birçok yerinde üretim ve Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor. Sadece Türkiye değil yurtdışında da hizmet veriyoruz. Biz Trakya Tarım olarak yeni ürünlerimizi piyasaya çıkardık, % 100 yerlidir. En önemli çeşidimiz Rumeli ürünümüzdür.  2016 yılında piyasaya sürdük.  2017 yılında yeni ürünümüz olan Maden'i çıkaracağız. Maden'in tescilini 2016 yılında aldık. Çalışmalarımıza son sürat devam ediyor. Yeni ürünlerimiz bize ve çiftçimize verim sağlayacaktır.''
 
 
Ziraat yüksek Mühendisi İlhami Özcan Aygun konuşmasında; Toplantıya katılan Türkiye Un Sanayicilerimizi de yürekten kutluyorum. Kendileri, 2014 Yılında Dünyada un ihracatında ikinci sırada iken, 2015'de Dün6ya birinciliğini aldılar. dedi.
 
KAYNAK: Habertekirdag.net