POLİSİ GÖRÜNCE BAKIN NE YAPTILAR

POLİSİ GÖRÜNCE BAKIN NE YAPTILAR

Yayınlama: 17.02.2016
376
A+
A-

 

POLİSİ GÖRÜNCE ALTINA KAÇIRDI…

 

Tekirdağ ‘ın Süleymanpaşa ilçesi Hüseyin Pehlivan caddesi üzerinde bazı esnaflara sahte 200 TL vermek isteyen kadın, ihbar üzerine gelen polisin üst aramasını engellemek için altına idrarını yaptı.


İddiaya göre Kırklareli ilinden Tekirdağ’a gelen beş kadın bir çocuk, Süleymanpaşa ilçesinde bazı iş yerlerine sahte olduğu iddia edilen para vermek istediler. Esnaflardan biri kadınlardan şüphelenince polisi aradı. Kadınlar polis gelmeden söz konusu noktadan hızla ayrıldılar.

 

POLİSİ GÖRÜNCE ALTINA KAÇIRDI

 

Olay yerine gelen Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü asayiş büro ekipleri, İhbarı yapan esnafı da yanlarına alarak çevrede esnafa sahte vermeye çalışan kadınları aramaya başladı. Tam bu sırada haber merkezi söz konusu kadınların Hüseyin Pehlivan caddesi üzerinde başka bir esnafa sahte para vermeye çalıştığını telsizden ekiplere bildirdi. İhbarın yapıldığı cadde de beş kadın bir çocuğun bulunduğu grubu durduran sivil polis ekipleri kadınların üzerinde sahte para olup olmadığını incelemek üzere üst araması yapmak istedi. Kadınlardan biri etraftakilerin şaşkın bakışları arasında altına işeyip sinkaflı sözlerle bağırmaya başladı. Bunun üzerine polis üst aramasını polis merkezin de yapmak üzere şahısları yaya olarak olay yeri yakının daki karakola götürdü.

 

PARALARI YOLDA ATMIŞLAR

 

Polis merkezine götürülen kadınların üzerlerinde bir miktar para çıktığı, ancak sahte para bulunmadığı öğrenildi. Bazı esnaflar ısrarla kadınlar da sahte para olduğunu ileri sürdü. Polis merkezinde işlemleri tamamlanan kadınlar geldikleri Kırklareline geri gönderildikleri öğrenildi.