CUMHURİYET’İN 92. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI

CUMHURİYET’İN 92. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI

Yayınlama: 29.10.2015
269
A+
A-

 

CUMHURİYET'İN 92. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tekirdağ’da dün başlayan çelenk sunma töreni ile birlikte bugün de çeşitli etkinliklerle kutlandı.29 Ekim Cumhuriyet bayramı sabah Valilik  makamın da tebrigat ile başladı. Daha sonra Valilik önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunumu, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile bura da sona erdi. Etkinlikler Sahil Atatürk Bulvarı üzerinde devam etti. Öğrenciler ve Askeri birlikler Protokolü selamlayırak resmi geçit de bulundular.

 

 

Resmi geçit törenleri başlamak üzere iken Belediye’ye ait bir temizlik görevlisinin elinde süpürge ile protokolün bulunduğu türibünün önüne gelerek yolu sürpürmesi protokoldekileri şaşırttı.


 

Vatandaşlarında ilgi gösterdiği resmi geçit törenlerinde bir konuşma yapan Vali Enver Salihoğlu: Cumhuriyetimizin 92. Yılında Cumhuriyete ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılığa vurgu yaparak, "Aziz Atatürk; sizin, silah arkadaşlarınız ve milletimizle birlikte, Cumhuriyetimizi kurarken gösterdiğiniz birlik, beraberlik ve dayanışma anlayışı, bugün de bizlere ışık tutmaktadır, yol göstermektedir ve güç vermektedir. Emanetinizi, çağdaş uygarlık düzeyine çıkarma hususunda emin adımlarla ilerlerken Cumhuriyetimizin değerlerini şimdi olduğu gibi gelecekte de yaşatmakta kararlıyız. Tüm silah arkadaşlarınızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle, rahmetle ve şükranla anıyoruz. Tekirdağ ili olarak aziz hatıranız önünde özlemle ve saygıyla eğiliyoruz." dedi.


 

Törene, Vali Enver Salihoğlu, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Bülent Belen, Tekirdağ Garnizon Komutanı Halil Erkek, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, il protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK’lar, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kutlamalar resmi geçit töreninin ardından son buldu.