OTO ÇENÇ ŞEBEKESİNE OPERASYON

OTO ÇENÇ ŞEBEKESİNE OPERASYON

Yayınlama: 19.02.2016
301
A+
A-

 

MOTOR VE ŞASİ NUMARALARINI DEĞİŞTİRİP SATIYORLARDI 

 

Ağırlıklı olarak İstanbul ve çeşitli kentlerinden çalınan araçların motor ve şase numaralarını değiştirip vatandaşlara satmaya çalışan şebeke, Tekirdağ'ın Saray İlçesinde Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü hırsızlık burü ve Saray Emniyet müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla çökertildi. Şüphelilerin yakalanmamak için araçları ateşe verdiği dikkatlerden kaçmadı. Olayla ilgili iki kişi gözaltına alındı.
İddiaya  göre, Saray'da boş alana bırakılan ve bir süre sonra geri alınan otomobilleri görünce durumdan şüphelenen vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Bunun üzerine soruşturma başlatan Saray İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, ihbar yerinde çalıntı bir otomobilin motor ve şase numarası değiştirildiğini tespit etti. Soruşturmayı derinleştiren ekipler, aracı 22 yaşındaki E.K. ve 26 yaşındaki A.S.'nin kullandığını belirledi. Bunun üzerine polis ekipleri, şüphelilerin adresine eş zamanlı baskın düzenledi ve E.K. ve A.S.'yi gözaltına aldı.Ekipler, E.K. ve A.S.'nin de aralarında bulunduğu 4 kişilik şebekenin, farklı şehirlerden çalınan ya da trafikten çekilmiş olan araçların motor ve şase numaralarını değiştirip, sahte belgelerle vatandaşa satmaya çalıştıklarını belirledi. Şüphelilerden E.K.'nın ve A.S.'nin evinin yakınında 2 adet change araç ele geçirdi. Şüphelilerin bir süre önce polis takibinden kurtulmak için de Edirköy mahallesi yolu üzerinde kullandıkları çalıntı aracı yaktıkları tespit edildi. Ayrıca Pazarcık mahallesinde de yine şüphelilerin kullandığı plakası ve şase numarası değiştirilmiş çalıntı bir araç bulundu.


Olayla ilgili polisin başlattığı soruşturma sürerken, ekipler, kimlikleri tespit edilen diğer 2 şüpheliyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.