DEVLET OKULUNDA PARAL ÖZEL SINIF İDDİASI

DEVLET OKULUNDA PARAL ÖZEL SINIF İDDİASI

Yayınlama: 11.04.2016
794
A+
A-

 

DEVLET OKULUNDA PARALI ÖZEL SINIF İDDİASI

 

Tekirdağ’da iki ortaokulda zengin öğrencilerden oluşan sınıf oluşturmak için velilerden bin ile 5 bin TL arasında para toplandığı iddia edildi. Velilere yüksek not garantisi sunan okul yöneticilerinin de bu sınıflarda derslere girecek hocalara, açıktan para vereceği  öne sürüldü.


DEVLET OKULUNDA ÖZEL SINIF


Skandal uygulamanın adresi Tekirdağ’da 2 ortaokul. 50. Yıl ve Marmara Ortaokulu’nda yaşanan ayrımcılık bazı öğretmenleri isyan ettirdi. İddialara göre 50. Yıl Ortaokulu’nda bir okul yöneticisi ve bir öğrenci velisi gelecek sene için özel sınıf oluşturma çalışması başlattı. İddialara göre oluşturulacak özel sınıf için velilerden bin ile 5 bin TL arasında para isteniliyor. Zengin bir öğrenci velisi tarafından organize edilen özel sınıfın 17 kişi olmasının planlandığı ortaya çıktı.


NOT GARANTİSİ VERİYORLAR


Okul yönetiminin bu parayı veren öğrenci velilerine not garantisi verdiği ve 4 yıl boyunca sınıfın mevcudunun değişmeyeceği, yine derslere özel hocaların gireceğini söylediği kaydedildi.  Öte yandan yine bu sınıflarda derslere giren öğretmenlere de ekstradan ücret verileceği aktarıldı.


MARMARA ORTAOKULU’NDA DA ÖZEL SINIF İDDİASI


Öte yandan Marmara Ortaoklu’nda da aynı iddiaların gündeme geldiği kaydedildi. Bazı velilerin durumu BİMER aracılığı ile şikayet ettiği konuyla ilgili incelemenin başlatıldığı aktarıldı. Konunun yakın takipçisi olacağını belirten Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, “Konuyu inceleyip araştıracağım” dedi.