ANIZ YANGINI 600 DÖNÜM ARAZİYİ KÜL ETTİ

ANIZ YANGINI 600 DÖNÜM ARAZİYİ KÜL ETTİ

Yayınlama: 25.08.2015
198
A+
A-

 

ANIZ YANGINI 600 DÖNÜM ARAZİ VE BİR EVİ  KÜL ETTİ

 

Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanapaşaya bağlı Bahçelievler mahallesi arka kısmında bulunan makilik alan ve tarlalarda çıkan yangın, Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede geniş bir alana yayıldı. Yanan alanın hemen yanındaki Namık Kemal Üniversitesi ve civardaki evler büyük tehlike atlattı.


Öğlen saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın yaklaşık 600 dönüm tarlayı sardı. Tarlada bulunan Anızların tutuşması ile geniş bir alana yayılan alevler. Bölgeye yakın olan Namık Kemal Üniversitesini ve civardaki bazı evleri tehdit etti. Üniversitenin duvarına kadar dayanan alan yangınına ilk müdahaleyi Üniversite bünyesinde bulunan iki itfaiye iki romork müdahale etti.


ÇEVRE İLÇELERDEN TAKVİYE İSTENDİ

 

 

Kısa sürede geniş bir alana yayılan yangın civardaki bir evi kül etti. Evin bahçesinde bulunan kereste yığınına da sıçrayan alevleri, Olay yerine gelen Büyükşehir belediyesine ait İtfaiye ekipleri güçlükle söndürdü. Yanan otlardan çıkan dumanlar civarda oturan bazı vatandaşları olumsuz etkiledi.

 

 

600 DÖNÜM ALAN YANDI


Yangının gittikçe büyümesi üzerine İlçelerden takviye itfaiye talep edildi. Olay yerine bir çok noktadan müdahale eden ekipler, Rüzgarında etkisi ile 600 dönüme yayılan yangını, yaklaşık 3 saatlik bir çalışma sonucu kontrol altına alabildi. Çok sayıda itfaiye ekiplerinin hala soğutma çalışması sürüyor.